Slúchadlá Dyson Zone majú zabudovaný systém čistenia vzduchu.Twitter/ Gadget 360/
StoryEditor

Toto si ešte nevidel. Slúchadlá, ktoré filtrujú vzduch sú v predaji, môžeš si ich dovoliť aj ty

Michal Čiernik09.12.2022., 09:30h

Zabudni na rúška. Slúchadlá Dyson Zone majú zabudovaný systém čistenia vzduchu.

Lajkuj Brainee.sk na

Väčšinou sa výrobcovia slúchadiel predbiehajú v kvalite zvuku, v šírke rozsahu, v minimalizácii prenikania zvuku do okolia či v dizajne. Značka Dysona sa však chcela odlíšiť naozaj špeciálne. Svoje najnovšie slúchadlá vybavila pridanou hodnotou v podobe prístroja na čistenie vzduchu.

Dyson Zone boli prvýkrát predstavené začiatkom tohto roka ako jedinečný projekt britskej firmy založenej na boji proti hluku a znečisteniu ovzdušia v mestských oblastiach po celom svete. Slúchadlá sa dodávajú s aktívnym potlačením hluku, ktorý obmedzuje hluk okolo nositeľa, a odnímateľnou časťou, ktorá pumpuje filtrovaný vzduch, uvádza Dailymail.

Priezor sedí na nose a ústach nositeľa a filtruje vzduch, aby pomohol znížiť vystavenie sa znečisteniu ovzdušia. Dá sa tiež sklopiť, aby odhalil dotyčného tvár keď hovorí, alebo úplne odpojiť, keď sa nepoužíva. Slúchadlá sú odpoveďou na údaje, ktoré ukazujú, že každý piaty človek v EÚ je zasiahnutý hlukom a že 99 percent svetovej populácie žije v oblastiach, ktoré prekračujú bezpečnú úroveň znečistenia Svetovou zdravotníckou organizáciou.

Filtračný systém Dyson Zone dokáže zachytiť 99 percent častíc už od veľkosti 0,1 mikrónu, vrátane peľu, prachu a baktérií, ako aj vírusov. Draslíkom obohatená uhlíková vrstva, aj v ušných uzáveroch, zachytáva znečisťujúce látky z mestských plynov, ako je oxid dusičitý a oxid siričitý. Kompresory potom vrhajú dva prúdy vyčisteného vzduchu do nosa a úst nositeľa cez priezor, ktorý sa nedotýka tváre ako tradičné tvárové masky. 

image

Apple predstavilo nové iPhony, hodinky aj slúchadlá. Dcéra Steva Jobsa tvrdí, že mobily sú rovnaké ako predošlé

Filtre v ušných uzáveroch však bude potrebné vymeniť až každých 12 mesiacov, aby systém čistenia vzduchu fungoval. Na to upozorní používateľa aplikácia MyDyson, ktorá sa pripája k slúchadlám. Výmenu je možné vykonať aj doma. Používatelia budú môcť pomocou aplikácie MyDyson upraviť aj rýchlosť prúdenia vzduchu a zvukové režimy, ako aj sledovať rôzne úrovne kvality vzduchu, s ktorými sa stretávajú. 

image

Smart hodinky jej zachránili život. Myslela si, že len nefungujú správne, chcela ich vyhodiť

Dyson hovorí, že slúchadlá ponúkajú až 50 hodín výdrže batérie iba pri zvuku alebo približne štyri hodiny kombinovanej prevádzky zvuku a čistenia vzduchu. Údaje z ôsmich mikrofónov monitorujúcich okolitý hluk im umožňujú  znížiť zvuky mesta o 38 decibelov. Môžu tiež prehrávať zvuk vo frekvenčnom rozsahu šesť hertzov až 21 kilohertzov. Slúchadlá sa dajú nabíjať pomocou kábla USB-C, 100 percent batérie dokážu dosiahnuť za tri hodiny.

image

Dievčaťu vyrobili nové robotické ruky. Vďaka technologickému start-upu sa dostanú aj k ostatným ľuďom bez končatín

Slúchadlá Zone budú najskôr uvedené na trh v Číne v januári a potom v marci prídu do Veľkej Británie, Írska, USA, Hongkongu a Singapuru. Stáť majú v prepočte takmer 900 eur.

 

 

 

menuLevel = 3, menuRoute = notsorry/news/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
05. marec 2024 04:32