Pôvodne neznámy objekt v AustráliiTASR/AP/CHANNEL 9
StoryEditor

Záhada vyriešená. Neznámy objekt nájdený na austrálskej pláži je skutočne z vesmíru

TASR01.08.2023., 13:39h

Neznámy objekt, ktorý pred dvoma týždňami vyplavilo na pláž v západnej časti Austrálie, zrejme pochádza z indickej vesmírnej rakety. Na základe vykonaných analýz to v pondelok uviedli austrálske úrady, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

Lajkuj Brainee.sk na

Austrálska kozmická agentúra dospela k záveru, že vyplavený predmet bol "s najväčšou pravdepodobnosťou" úlomkom z tretieho stupňa indickej nosnej rakety PSLV, ktorá slúži na vynášanie ľahkých a stredne ťažkých družíc.

image

Po vrchnom veliteľovi zostala len čiapka a hodinky. Test sovietskej balistickej rakety skončil najhoršie, ako len mohol

Na definitívnom potvrdení tejto skutočnosti spoločne pracujú orgány oboch krajín. Valcovitý objekt s výškou približne dva metre, pokrytý morskými kôrovcami, bol nájdený v polovici júla v odľahlom pobrežnom regióne štátu Západná Austrália, približne 250 kilometrov severne od mesta Perth.

Konšpirácie

Na internete sa v tejto súvislosti objavili dokonca aj špekulácie, že by nájdený objekt mohol mať spojitosť so zmiznutím lietadla (let MH370) Malaysia Airlines z roku 2014, na ktorého palube bolo 239 ľudí.

image

Pôvodne neznámy objekt v Austrálii

TASR/AP/CHANNEL 9

AFP pripomína, že toto nie je prvý prípad, keď sa v Austrálii objavili tzv. vesmírny odpad. V auguste 2022 v štáte Nový Južný Wales našiel pastier oviec ohorený kus z kozmickej lode spoločnosti SpaceX, ktorú založil miliardár Elon Musk.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/veda/vesmir, menuAlias = vesmir, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
24. september 2023 01:24