Na archívnej snímke z 10. septembra 2010 pohľad na mesto Annecy vo francúzskych AlpáchTASR/AP Photo/Lionel Cironneau
StoryEditor

Tragická správa z Francúzska. Útočník v Alpách napadol nožom šesť malých detí, jedno bojuje o život

TASR08.06.2023., 11:36h

Šesť detí a jedného dospelého zranil vo štvrtok nožom útočník v parku v meste Annecy na východe Francúzska.

Lajkuj Brainee.sk na

Polícia potvrdila, že pravdepodobného páchateľa útoku v meste vo francúzskych Alpách zadržala. Zranené deti sú vo veku okolo troch rokov.

image

Pili jej krv z dorezaného tela, chceli ju zabiť. Žena psychologický experiment takmer neprežila

Presné okolnosti útoku v parku v blízkosti jazera ani informácie o možnom motíve neboli bezprostredne známe. Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin na sociálnej sieti Twitter ocenil „veľmi rýchly zásah” poriadkových síl.

Traja ľudia bojujú o život

K útoku došlo pred 10.00 h SELČ, spresňuje agentúra AFP. Na miesto incidentu odcestovala aj francúzska premiérka Élisabeth Borneová.  Útočníkom, ktorý vo východofrancúzskom meste Annecy vo štvrtok nožom dobodal najmenej päť ľudí, vrátane štyroch detí, je sýrsky žiadateľ o azyl, uviedli tamojšie policajné zdroje. 

Televízia BFM na svojom webe píše, že Sýrčan sa narodil v roku 1991. Po legálnom vstupe na francúzske územie požiadal vlani v novembri o azyl. Odvtedy získal štatút utečenca vo Švédsku. Úrady predtým informovali o siedmich zranených vrátane šiestich detí.

Štyri zranené deti sú vo veku okolo troch rokov. Dve deti a dospelý sú v kritickom stave. Presné okolnosti útoku, ku ktorému došlo okolo 09:45 v parku v blízkosti jazera, ani informácie o možnom motíve zatiaľ nie sú známe.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
04. október 2023 19:22