Peter PellegriniJaroslav Novák/Tasr
StoryEditor

Prieskum dôveryhodnosti jasne ovládol Peter Pellegrini. Matovič je na úplnom dne, nedôveruje mu až 91 % ľudí

TASR16.10.2022., 14:16h

Najdôveryhodnejším spomedzi politických lídrov je poslanec Národnej rady SR a líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 41 percent a nedôveruje 58 percent ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý zrealizovali od 21. septembra do 27. septembra na vzorke 1009 respondentov.

Lajkuj Brainee.sk na

Na druhom mieste v prieskume skončila prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej vyjadrilo dôveru 40 percent a nedôveru 59 percent opýtaných. Na treťom mieste sa umiestnil poslanec a líder Smeru-SD Robert Fico s dôverou na úrovni 33 percent a nedôverou 65 percent.

Predsedovi Národnej rady SR Borisovi Kollárovi (Sme rodina) dôveruje podľa výsledkov prieskumu 26 percent a nedôveruje 72 percent opýtaných. Europoslanec Milan Uhrík z mimoparlamentnej Republiky má dôveru 25 percent a nedôveru 60 percent ľudí. Líder mimoparlamentnej SNS Andrej Danko si získal dôveru 22 percent ľudí, nedôveruje mu 74 percent opýtaných.

image

Nenávisť voči LGBTQ komunite šíria aj slovenskí politici. Pozri si tie najhoršie výroky, ktoré vypustili z úst

Predsraviteľom koalície ľudia nedôverujú

Premiér Eduard Heger (OĽANO) má 22-percentnú dôveru a 78-percentnú nedôveru respondentov. Poslancovi a predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi dôveruje podľa prieskumu 20 percent a nedôveruje 79 percent opýtaných ľudí. Predseda mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Michal Šimečka má dôveru 19 percent a nedôveru 53 percent opýtaných.

Po ňom nasleduje šéf mimoparlamentného hnutia KDH Milan Majerský. Tomu dôveruje 17 percent a nedôveruje 55 percent respondentov. Vicepremiérke a predsedníčke Za ľudí Veronike Remišovej vyjadrilo dôveru 15 percent a nedôveru 83 percent respondentov.

image

Igor Matovič

Martin Baumann/Tasr

Ďalším v poradí je líder ĽSNS Marian Kotleba s dôverou 12 percent a nedôverou 86 percent respondentov. Predseda mimoparlamentnej strany Aliancia Krisztián Forró má dôveru deviatich percent a nedôveru 48 percent opýtaných. Ministrovi financií a lídrovi OĽANO Igorovi Matovičovi dôveruje osem percent opýtaných a nedôveruje 91 percent.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
31. máj 2023 12:24