Rituály hnevu sú jedným z najnovších trendov, ktoré kolujú na internete.Tiktok/Miamagik/
StoryEditor

Virálne videá o "besných" ženách, ktoré v lese filtrujú svoj hnev, zaplavili internet. Štvú ich chlapi aj nastavenie systému

Michal Čiernik27.05.2024., 14:00h

Rituály hnevu sú jedným z najnovších trendov, ktoré kolujú na internete. Ženy za účasť na nich dokonca platia tisíce eur, aby si výkrikmi a rozbíjaním vecí vyventilovali svoj stres.

Lajkuj Brainee.sk na

Mia Banducci, na sociálnych sieťach známa skôr ako Mia Majik, je inžinierka kybernetickej bezpečnosti, z ktorej sa stala samozvaná lektorka, ktorá organizuje rituály zúrivosti pre ženy. Pri nich môžu v lese zo seba dostať všetok stres a hnev oduševneným krikom a mlátením predmetov.

image

Opitý tínedžer zabil dvoch ľudí pri šoférovaní svojho Porsche. Ako trest písal esej o bezpečnosti na cestách

„Existujú konkrétne emócie, ktoré každý z nás potrebuje cítiť. Muži potrebujú plakať, je to pre nich dokonca zdravé a ženy sa musia vedieť rozhnevať,“ povedala Banducci pre  USA Today.

Seansa za 2-tisíc eur

Banducci v priebehu rokov usporiadal niekoľko týchto obradov, ktoré sa vyvinuli z malých podujatí pre priateľov až po celodenné rituály. Tie zahŕňajú aj iné aktivity a ich cena sa môže pohybovať od 1800 eur do 3700 eur. Jej najlacnejšia verzia základného rituálu, stojí 200 eur.

Minulá návštevníčka rituálu Kimberly Helmus pre USA Today povedala, že si stále pamätá na svoj prvý zážitok na jednom z jej rituálov. „Neexistuje žiadne miesto, kde by ste mohli vidieť, že sa ženy dokážu takto hnevať a nie je to odsudzované. Toto bolo miesto, kde ste, pravdepodobne po prvýkrát v živote mohli nahlas kričať o tom, ako sa cítite,“ povedala Helmus. 

„Keď ľudia tento rituál absolvujú a uvoľnia svoj hnev, sú schopní cítiť viac šťastia a potešenia a odchádzajú domov k svojim rodinám s väčšou vďačnosťou a pokojom,“ povedala Banducci pre USA Today. Podľa odborníkov však tieto rituály hnevu nemusia fungovať u každého rovnako.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/kultura/influenceri, menuAlias = influenceri, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
22. júl 2024 06:56