
Vďaka Schengenskému priestoru sa môžeme voľne pohybovať takmer po celej Európe. Do obľuby sa tak čoraz viac dostávajú predĺžené víkendy v podobe návštevy európskych miest. V kombinácii s lacnými letenkami takto môžeme niekoľkokrát do roka objavovať nové kultúry, architektúru či náturu ľudí.
Vyhrávajú Maďari
Na druhom mieste skončilo hlavné mesto Moldavska. V Kišiňove si uprostred blokov sovietskej architektúry dopraješ pivo za priemernú sumu 1,30 eura. Na svoje si prídu aj návštevníci (a študenti najlepšej univerzity v Maďarsku) mesta Szeged (na Slovensku známy aj ako Segedín). Polliter tu stojí len 1,32 eura.
Na štvrtom mieste nájdeš poľský Štetín, ktorý síce nie je taký populárny ako iné mestá v krajine, ako napríklad Krakov, Vroclav či Gdansk, turistov si však získava cenami. S cenou 1,35 eura za polliter piva mu patrí štvrté miesto.
Prekvapivá slovenská destinácia
Nás však najviac zaujíma piata priečka. Na tej sa totiž nachádza slovenské mesto, no nie je ním ani Bratislava a dokonca ani Košice. Priemerná cena piva v Prešove je 1,40 eura, čo z neho podľa Daily Mail robí najlacnejšie mesto v rámci našej krajiny.
Nasleduje bulharské prímorské mesto Burgas (1,49 eura), Targu Mures v Rumunsku 1,52 eura, nasledované dvojicou miest v Bosne a Hercegovine - Mostar a Banja Luka (zhodne 1,53 eura). Rebríček uzatvára rumunské Sibiu v Transylvánii, kde za polliter zaplatíš v priemere 1,62 eura.
Pre porovnanie, najdrahším európskym mestom, kde si môžeš dať „jedno orosené”, je Reykjavik. V hlavnom meste Islandu zaplatíš za pivo v priemere 9,42 eura.