Španielska vláda odkazuje ženám, aby sa za svoje telo v plavkách nehanbiliUnsplash/bruce Mars/
StoryEditor

Španielsko s jasným odkazom pre všetky ženy: Nehanbite sa na pláži za svoje telo

TASR29.07.2022., 14:00h

Španielska vláda odkazuje ženám, aby sa za svoje telo v plavkách nehanbili a v lete si užívali pobyt na pláži bez ohľadu na postavu.

Lajkuj Brainee.sk na

Najnovšia kampaň ministerstva pre rovnoprávnosť ich tiež vyzýva, aby odmietli „stereotypy” a „estetické násilie”. Mnoho žien totiž pociťuje neprimeraný spoločenský tlak, ak sa nedokážu prispôsobiť ideálu krásy. TASR správu prevzala z agentúry AP.

image

Chystáš sa na dovolenku? Vezmi si Brainee do uší. Toto je výber našich najpočúvanejších podcastových epizód

Slogan letnej kampane znie: „Leto patrí aj nám” a na plagáte zobrazuje na pláži ženy v plavkách silnejšej postavy rôzneho veku a farby pleti. Ministerka pre rovnoprávnosť Irene Monterová na Twitteri napísala: „Užite si (leto) akokoľvek, kdekoľvek a s kýmkoľvek sa vám páči.”

Presadzovanie ženských práv

Antonia Morillasová šéfka vládneho Inštitútu žien, uviedla, že rodové stereotypy sú základom diskriminácie podľa fyzického vzhľadu. „Očakávania (spoločnosti) si ženy premietajú do vnímania toho, ako by mali vyzerať. To neovplyvňuje len našu sebaúctu, ale berie nám to aj práva a obmedzuje naše správanie, keď si chceme užívať verejné priestory,” povedala.

image

Španielska vláda odkazuje ženám, aby sa za svoje telo v plavkách nehanbili

Unsplash/timothy Meinberg/

Španielska koaličná vláda vedená socialistami sa dostala k moci pred štyrmi rokmi a jednou z jej hlavných politických línií je presadzovanie ženských práv. Na svetové pomery je výnimočné aj zloženie vlády – v ministerských funkciách je 14 žien a osem mužov.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/cestovanie/tipy, menuAlias = tipy, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
03. jún 2023 05:51