Budem rešpektovať, že ľudia majú iný názor, ale nebudem ho akceptovať, hovorí o pandémii medik

Dominika Pacigová 11.01.2022, 18:00
  • Ako často sa ho ľudia pýtajú, odkiaľ pochádza a či sa stretol so xenofóbnymi poznámkami
  • Čo mu v slovenskom školstve chýba a čo ho ako budúceho lekára hnevá na pandémii 
  • Či využíva vedomosti a skúsenosti z medicíny aj v roli herca a či mal doposiaľ nejaké herecké skúsenosti 
  • Aké sú jeho slabé stránky a ktoré dve ženy zohrávajú v jeho živote dôležitú úlohu

Lajkuj Brainee.sk na Facebooku

Má zahraničné korene, venuje sa modelingu a okrem toho študuje medicínu. Poznať ho však môžeš aj z televíznych obrazoviek. Victor Ibara prehovoril o predsudkoch spoločnosti, rasizme, pandémii z pohľadu medika, ale aj o svojom súkromí.

Príbehy jeho otca boli drastické a násilné 

Jeho otec pochádza z Konga, mama je Slovenka. Victor sa neraz stretol s predsudkami druhých a čelil viacerým nepríjemným situáciám. „Stalo sa mi, že niekto na mňa vyblafol na prechode alebo sa robil, že niečo vyťahuje z bundy. Je to nepríjemné, no snažím sa to ignorovať. Niekedy ťa to však zasiahne a ťaháš si to ako kotvu,“ hovorí vo videorozhovore Victor Ibara.

Napriek tomu je však presvedčený, že situácia na Slovensku sa zlepšuje. „Príbehy môjho otca a jeho priateľov boli drastické a násilné. Rasizmus bol kedysi oveľa viac frekventovaný,“ približuje.

Mrzí ho jedna vec 

Victor študuje medicínu, momentálne je vo štvrtom ročníku. Na pandémiu sa pozerá z pohľadu budúceho lekára. „Štatisticky sa ľudia vždy delia na tých, ktorí veria, a ktorí neveria. Mrzí ma však, že tu máme malé percento ľudí, ktorí veria vyštudovaným špecialistom, ktorí majú k situácii čo povedať,“ dodáva.

Viac o predsudkoch, štúdiu medicíny, slovenskom školstve, herectve, jeho záľubách, ale aj o jeho súkromí sa dozvieš v priloženom videorozhovore.