Vladimir PutinTASR/AP Photo/Gavriil Grigorov
StoryEditor

Putin je prázdny Satan, ľudia okolo neho sú vymletá spodina. Unikol telefonát členov ruskej elity na adresu Kremľa

TASR28.03.2023., 11:00h

Ukrajinské médiá minulý týždeň zverejnili uniknutú 30-minútovú nahrávku rozhovoru, ktorej aktérmi mali byť prominentný ruský hudobný producent Josif Prigožin a miliardár Farchad Achmedov.

Lajkuj Brainee.sk na

Obaja v ňom kritizujú vojnu na Ukrajine i ruskú vládu, uviedol v pondelok britský denník The Guardian. Na bývalého senátora Achmedova uvalili západné krajiny sankcie za jeho úzke vzťahy s Kremľom, kým Prigožin, ktorý nie je v príbuzenskom vzťahom so zakladateľom žoldnierskej skupiny vagnerovcov Jevgenijom Prigožinom, sa považuje za dlhoročného podporovateľa Kremľa.

Vymletá spodina

Na nahrávke počuť muža, ktorého hlas je veľmi podobný Prigožinovmu. Hovorí o tom, že ruská vláda „nepochybne rozvrátila krajinu“.

image

Podivne tancujúce nohy Vladimira Putina rozvírili pochybnosti. Aký je zdravotný stav šéfa Kremľa?

Ten istý muž tiež označil ľudí v blízkosti ruského prezidenta Vladimira Putina za „vymletú spodinu“, ktorí sa správajú, akoby boli „bohovia“.

„Je to Satan. Úplne prázdny,“ povedal údajne Achmedov o Putinovi. Ruský prezident podľa neho rozvrátil celú krajinu i celý národ.

image

Vladimir Putin

Reuters/Sputnik

Tvrdia, že je falošná

Samotný Prigožin označil v nedeľu zvukovú nahrávku za „provokáciu“, ktorá má „vytvoriť rozkol“ medzi ruskou elitou, píše Guardian. Hoci najprv označil nahrávku za „falošnú“, neskôr uviedol, že obsahuje „niekoľko skutočných momentov“ z jeho rozhovoru s Achmedovom.

„Hlas je podobný môjmu. Nie je však jasné, ako bol telefonát zlepený. Musíme na to prísť,“ uviedol producent. Achmedov nahrávku doposiaľ nekomentoval.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
22. júl 2024 07:58