Amsterdam prichádza s ráznymi zmenamiBrainee x Canva
StoryEditor

Obľúbená destinácia Slovákov prišla s ráznym rozhodnutím. Amsterdam zakáže fajčenie marihuany v centre mesta

TASR11.02.2023., 10:30h

Holandské mesto Amsterdam, obľúbená destinácia turistov navštevujúcich jeho coffee shopy, kde sa predáva marihuana, zakáže fajčenie kanabisu na verejnosti na uliciach známej štvrte červených svetiel.

Lajkuj Brainee.sk na

K tomuto kroku pristúpi Amsterdam v rámci kampane starostky Femke Halsemovej na zlepšenie životných podmienok pre miestnych obyvateľov, informuje TASR na základe piatkovej správy agentúry Reuters.

Historická intervencia

Fajčenie tejto drogy bude zakázané v časti mesta, v ktorej sa nachádzajú striptízové kluby, sex shopy a nevestince, uviedla amsterdamská radnica vo štvrtkovom vyhlásení.

image

Kvíz pre každého milovníka cestovania. Spoznáte tieto notoricky známe dovolenkové destinácie?

Holandské noviny Het Parool označili tento krok za „historickú intervenciu”. Radnica oznámila, že zákaz by sa mohol časom rozšíriť aj na terasy marihuanových kaviarní.

Ďalšie zásadné zmeny

„Obyvatelia starého mesta veľa trpia v dôsledku masového turizmu a zneužívania alkoholu a drog v uliciach,” uviedla vo vyhlásení amsterdamská radnica. „Turisti priťahujú aj drogových dílerov, ktorí zase páchajú trestné činy a prinášajú neistotu,” dodala.

image

Amsterdam

Unsplash/Max van den Oetelaar

Mesto tiež plánuje obmedziť otváracie hodiny pre reštaurácie, bary a sexuálnych pracovníkov a pracovníčky, ako aj ďalej obmedziť predaj alkoholu v štvrti červených svetiel.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
28. máj 2023 04:32