Zabavený kokaínReuters/
StoryEditor

Polícia odhalila štatistiky. V prístave v Antverpách vlani zhabali rekordných 109,9 ton kokaínu

TASR10.01.2023., 13:00h

Belgická polícia zhabala v prístave v meste Antverpy v roku 2022 rekordných 109,9 ton kokaínu, oznámila v utorok belgická colná správa. V roku 2021 tam zhabali 89,5 tony kokaínu.

Lajkuj Brainee.sk na

Belgické prístavy sú považované za hlavnú bránu, ktorou sa ilegálne drogy dostávajú do Európy. Nie je známe, koľko drog nad 109,9 ton objaveného kokaínu v Antverpách sa dostalo na európsky trh. S rovnakými drogovými kartelmi bojuje aj holandská polícia. O štatistike zhabaných drog preto hovorili na tlačovej konferencii v Antverpách aj belgický minister financií Vincent Van Peteghem a jeho rezortná kolegyňa z Holandska Aukje de Vriesová.

image

Randili v zahraničí: Na stretko v USA išla Lula vyzbrojená nožom a kaserom

Obaja ocenili "intenzívnu spoluprácu" belgických a holandských úradov. Zároveň prisľúbili, že belgickú colnú správu posilní ďalších 100 ľudí a investujú 70 miliónov eur do technológií na odhaľovanie pašovaných drog.

Výročná štatistika bola zverejnená iba deň po tom, ako pri streľbe v Antverpách zahynulo jedenásťročné dievča. Tento incident podľa antverpského starostu Barta De Wevera súvisí s prebiehajúcou "vojnou" drogových kartelov.

 

 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
04. október 2023 15:04