PolitikTASR/AP
StoryEditor

Lavrov má iba silácke reči o tretej svetovej vojne, tvrdí Británia

TASR26.04.2022., 11:57h
Štátny tajomník britského ministerstva obrany uviedol, že je úplne legitímne, aby Ukrajina útočila na ruské logistické zariadenia a sklady palív.
Lajkuj Brainee.sk na

Británia si nemyslí, že bezprostredne hrozí eskalácia vo vojne na Ukrajine.

V utorok to uviedol štátny tajomník britského ministerstva obrany James Heappey, ktorý vyjadrenia šéfa ruskej diplomacie Sergeja Lavrova o možnom vypuknutí tretej svetovej vojny označil za „silácke reči".

Podľa Británie eskalácia konfliktu nehrozí

TASR informuje podľa správy agentúry Reuters, ktorá citovala z rozhovorov Heappeyho pre televízne stanice BBC a Sky News. „Takéto silácke reči sú Lavrovovou typickou črtou za ostatných 15 rokov, odkedy zastáva pozíciu ruského ministra zahraničných vecí. Nemyslím si, že v súčasnosti bezprostredne hrozí eskalácia (konfliktu)," povedal Heappey v rozhovore pre britskú televíznu stanicu BBC.

Lavrov Politik TASR/Michal Svítok

„To, čo robí Západ na podporu svojich spojencov na Ukrajine, je veľmi dobre nastavené tak, aby sme sa vyhli priamej konfrontácii s Ruskom," dodal.

Heappey v rozhovore pre britskú spravodajskú stanicu Sky News uviedol, že vojenskú techniku Ukrajine neposkytuje Severoatlantická aliancia, ale jednotlivé štáty, z ktorých sú mnohé členskými štátmi NATO.

​Štátny tajomník britského ministerstva obrany tvrdí, že je úplne legitímne, aby Ukrajina útočila na ruské logistické zariadenia a sklady palív. Zároveň uznal, že zbrane, ktoré Kyjevu poskytuje zahraničie, môžu zasiahnuť aj ciele v Rusku.

Lavrov v pondelok upozornil svet, aby „nepodceňoval hrozbu jadrového konfliktu" a dodal, že dodávky zbraní Severoatlantickej aliancie na Ukrajinu v podstate znamenajú, že sa NATO zapojilo do nepriamej vojny s Ruskom.

Rusko pred dvoma mesiacmi napadlo svoj susedný štát Ukrajinu. Časti východu a juhu Ukrajiny sú odvtedy ovládané Ruskom, pričom milióny ľudí boli prinútené k úteku. Kyjev uvádza, že vojna si vyžiadala už životy najmenej 3800 civilistov.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
21. september 2023 10:24