Boris KollárTASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Kollárov ďalší úder. V súvislosti s obvineniami Barbory Richterovej podá trestné oznámenie

TASR23.06.2023., 11:30h

Predseda Národnej rady SR a Sme rodina Boris Kollár podá na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie na svoju expartnerku Barboru Richterovú a na ďalšie neznáme osoby, ktoré podľa jeho slov stoja za medializovanou kauzou o jej údajnom sledovaní.

Lajkuj Brainee.sk na

Vidí za tým snahu očierniť jeho i Sme rodina pred voľbami. Informoval o tom na piatkovej tlačovej konferencii. Kollár považuje medializované informácie a Richterovej list poslancom o jej údajnom sledovaní za klamstvá. Čo piatkovej tlačovke predchádzalo a ako na Kollárove vyjadrenia reagovala samotná Richterová? To sa dozvieš v tomto článku.

image

Kollár sa zrútil priamo na tlačovke: Priznal, že zbil ženu. Čelí tlaku na odstúpenie

Po piatkovom rokovaní parlamentného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) je presvedčený, že to bude možné dokázať. Žiada, aby orgány činné v trestnom konaní preverili pozadie kauzy i to, ako Richterová získala evidenčné čísla vozidiel, ktoré ju mali podľa jej oznámenia sledovať.

Je pripravený čeliť obvineniu

Odmieta pritom, že by niekedy zneužil SIS na osobné účely. Kollár už má informácie, že niektorí poslanci zbierajú podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze s cieľom odvolať ho z funkcie. Ak vyzbierajú potrebných 30 podpisov, je pripravený tomu čeliť.

image

Boris Kollár

TASR/Pavol Zachar

„Ja nechodím z plezíru fackať ženy, ale urobím všetko, aby už žiadne dieťa nebolo ohrozené. A ak by bolo ohrozené, budem tak vždy reagovať. Chcem, aby sa celý svet dozvedel, že som chránil život svojho syna,” zdôraznil. Okrem toho zopakoval svoje vysvetlenie situácie spred niekoľkých rokov, kedy Richterovú udrel a pred skončením tlačovky sa opäť rozohnil.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
26. september 2023 06:23