Slováci pociťujú depresívne pocity, ukázal prieskumPexels/Nathan Cowley
StoryEditor

Vojna a pandémia nás sužuje. Slováci pociťujú depresívne pocity, ukázal prieskum

TASR22.05.2022., 11:30h

Slováci pociťujú depresívne pocity aj dva mesiace od vypuknutia vojny.

Lajkuj Brainee.sk na

Slováci pociťujú depresívne pocity či stres aj dva mesiace od vypuknutia vojny na Ukrajine. Vyplýva to z prieskumu Ako sa máte, Slovensko?. V ňom to deklarovalo viac ako 70 percent respondentov.

Pätina opýtaných zase uviedla, že sa ich duševný stav zhoršil počas pandémie ochorenia covid-19. Štát a zamestnávatelia by mali preto podľa Kamily Urban z Ústavu výskumu sociálnej komunikácie Slovenskej akadémie vied (SAV) zvážiť príspevok na psychologickú pomoc ako jeden zo zamestnaneckých benefitov.

Ľudia chcú zdravotné benefity

O zdravotné benefity v práci vyjadrili záujem aj respondenti, v prieskume to uviedlo viac ako 80 percent z nich. Najviac by privítali príspevok na oddych či sabatikal, čo je forma prevencie proti vyhoreniu.

image

Slováci pociťujú depresívne pocity, ukázal prieskum

Pexels/Pixabay

Výskumy Ako sa máte, Slovensko? sú reprezentatívne pre online populáciu Slovenska. Zber dát prebieha online metódou dopytovania prostredníctvom MNFORCE SK.

image

Opičie kiahne sa šíria po svete, experti varujú pred nárastom počtu prípadov

Autormi projektu sú Sociologický ústav Slovenskej akadémie vied (SAV), Ústav výskumu sociálnej komunikácie SAV, prieskumná agentúra MNFORCE a komunikačná agentúra Seesame.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
15. jún 2024 15:20