Instagram/queen.plackova
StoryEditor

Sťažnosti influencerky Plačkovej a jej manžela neprešli. Prokurátor ich zmietol zo stola

TASR03.01.2022., 15:45h
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) zamietol sťažnosti influencerky Zuzany Strausz Plačkovej a jej manžela Reného proti uzneseniu o vznesení obvinenia.
Lajkuj Brainee.sk na

Obe osoby sú stíhané pre členstvo v zločineckej skupine v prípade obchodovania s drogami. Vyplýva to z vyjadrenia Generálnej prokuratúry (GP) SR.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR zamietol sťažnosti Z. P. a R. S. proti uzneseniu o vznesení obvinenia. Obe osoby sú stíhané pre členstvo v zločineckej skupine v prípade obchodovania s drogami,” uviedla v stanovisku hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

​Národná kriminálna agentúra (NAKA) ešte na jeseň 2021 v rámci protidrogovej akcie, počas ktorej zaistili viac ako deväť kilogramov pervitínu, obvinila 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti.

Prokurátor ÚŠP dal návrh na väzobné stíhanie na desiatich z nich, sudca zobral do väzby šesť ľudí, Zuzanu Plačkovú spolu s manželom vtedy do väzby nezobral.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
05. jún 2023 06:53