Speváčka Shakira.TASR/Greg Allen
StoryEditor

Shakire hrozí osem rokov väzenia. Španielsko ju obviňuje z daňových únikov a žiada desiatky miliónov

TASR29.07.2022., 14:21h

Španielska prokuratúra v piatok oznámila, že bude požadovať trest odňatia slobody na vyše osem rokov pre kolumbijskú popovú speváčku Shakiru po tom, ako táto 45-ročná svetová hviezda odmietla dohodu o vine a treste v súvislosti s obvineniami z daňových únikov.

Lajkuj Brainee.sk na

Prokuratúra zároveň požaduje od nej pokutu takmer 24 miliónov eur, informovala tlačová agentúra AFP. Shakira je obvinená z toho, že španielsky daňový úrad defraudovala o 14,5 milióna eur z príjmu, ktorý zarobila v rokoch 2012–2014. Súd teraz bude musieť rozhodnúť o konaní súdneho procesu a stanoviť termín jeho začiatku.

Vraj úplne porušili jej práva

Prokuratúra tvrdí, že Shakira sa presťahovala do Španielska v roku 2011, keď sa na verejnosť dostal jej vzťah s futbalistom klubu FC Barcelona Gerardom Piquém, ale až do roku 2015 si udržiavala oficiálny daňový pobyt na Bahamách.

image

Amber sa musí zmieriť s tvrdou realitou. Po tom, čo nemá peniaze na vyplatenie Johnnyho, nakupuje v lacnom diskonte

Shakira obvinila španielsku prokuratúru z „úplného porušenia svojich práv” a z používania „urážlivých metód”. „Úrady si nárokujú peniaze, ktoré som si zarobila počas svojich turné v zahraničí a účinkovaním v speváckej súťaži The Voice,” vyhlásila.

Úradom zaplatila takmer 20 miliónov

Shakira bola porotkyňou v tomto americkom televíznom programe v rokoch 2013–2014, keď podľa vlastných slov „ešte nemala trvalý pobyt v Španielsku”. Jej právnický tím tvrdí, že speváčka sa do Španielska presťahovala „na plný úväzok” až v roku 2015 a splnila si všetky svoje daňové povinnosti.

image

Speváčka Shakira.

Reuters/

Kolumbijčanka s libanonskými koreňmi dodala, že španielskym daňovým úradom zaplatila celkovo 17,2 milióna eur a „dlh voči štátnej pokladnici nemá už mnoho rokov”.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/kultura/hudba, menuAlias = hudba, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
04. jún 2023 19:46