Ostrovný štát ponúka návštevníkom, aby vymenili „každodennú pracovnú rutinu” za povolania, v ktorých sa budú môcť venovať napríklad skúmaniu paranormálnych javov, venčeniu vombatov či hvezdárstvu. Práca je neplatená a iba jednodňová, tasmánsky turistický úrad však úspešným uchádzačom uhradí letenky, požičanie auta a ubytovanie na dve noci.
Máme pre teba však smutnú správu - žiadosť môžu podať len záujemcovia žijúci v Austrálii, pričom musia maximálne 50 slovami vysvetliť, prečo by radi vymenili svoje povolanie za niektorú z ponúkaných prác.
Lovca duchov aj člen posádky parného vlaku
Tí, ktorí sa zaujímajú o históriu a záhady, môžu „s pomocou najnovšieho vybavenia na lov duchov” skúmať paranormálne javy v jednom z najstarších austrálskych ústavov pre choromyseľných Willow Court.
Zamestnanie je k dispozícii aj pre tých, ktorí by chceli čistiť a triediť ustrice čerstvo vylovené z Great Oyster Bay (Veľkého ustricového zálivu). Ustrice budú mať príležitosť aj ochutnať, oficiálne kvôli kontrole kvality.
Vlakoví nadšenci sa môžu uchádzať o ďalšiu jednodňovú prácu, v ktorej sa stanú súčasťou posádky parného vlaku Lynchford Express idúceho pozdĺž západného pobrežia Tasmánie.
Krajine chýbajú turisti
Tasmánska astronomická spoločnosť zase ponúka, že sa k nej záujemcovia môžu na jednu noc pripojiť pri pozorovaní hviezd. Práca sa nájde aj pre hľadačov hľuzoviek alebo pre záujemcov o venčenie vombatov, ktorých úlohou bude zobrať týchto vačkovcov na rannú prechádzku.
Milovníci vína môžu stráviť deň prechádzkami po vinohradoch, zastrihávaním viniča a ochutnávaním toho najlepšieho tasmánskeho vína. Tasmánske úrady uvádzajú, že vlani ostrov navštívilo 1,25 milióna ľudí.
To však stále nedosahuje počet návštevníkov pred pandémiou covidu-19. Zima v Tasmánii trvá od mája do augusta, keď teploty zvyčajne klesajú k trom až jedenástim stupňom Celzia.