Prípad útoku sekerou na škole v Novákoch preberá NAKA.Facebook/Polícia SR
StoryEditor

Tínedžer behal po škole v Novákoch so sekerou. Prípad preberá NAKA

pcTASR03.11.2022., 09:30h

Následne utiekol zo školy, polícia ho chytila na neďalekom poli. Obeť je podľa najnovších informácií mimo ohrozenia života.

Lajkuj Brainee.sk na

Jeden z tínedžerov behal po strednej odbornej škole v Novákoch so sekerou. Podľa informácií TV JOJ sekol jedno dievča do čela, zraniť mal aj chlapca. Zo školy následne utiekol, pričom polícia ho chytila na neďalekom poli. 

Polícia spolupracuje s vedením školy

Na strednej škole v Novákoch došlo k útoku sekerou medzu spolužiakmi. „Zranenie, ktoré poškodená osoba utrpela, našťastie, nie je vážne,“ informuje Polícia SR na Facebooku

Do školy prichádza čoraz viac policajtov, policajných vyšetrovateľov, na mieste je aj kriminalistický technik, píše Denník Sme

Študenti sú v starostlivosti posttraumatického intervenčného tímu. Polícia momentálne úzko spolupracuje s vedením školy. „Môžeme ubezpečiť verejnosť a rodičov, že polícia prijala adekvátne opatrenia a nikomu nehrozí žiadne nebezpečenstvo,“ dodala Polícia SR.

Prípad preberá NAKA

Prípad útoku sekerou na Strednej odbornej škole v Novákoch preberá Národná kriminálna agentúra. Polícia má totiž podozrenie z úkladnej vraždy v štádiu pokusu na viacerých osobách.

„Z informácií a dôkazov získaných na mieste činu bolo zistené, že v danej veci ide o podozrenie z úkladnej vraždy v štádiu pokusu na viacerých osobách,“ priblížili policajti na sociálnej sieti.

O veci bol bezodkladne informovaný špeciálny prokurátor. „Bližšie informácie poskytneme, keď to procesná situácia dovolí,“ uviedla polícia. 

Škola o ďalšom postupe

Psychologickú pomoc po útoku sekerou vo štvrtok ráno v Strednej odbornej škole Nováky poskytnú odborníci okrem študentov i pedagógom. Škola sa následne s nimi dohodne na ďalšom postupe. Uviedla to riaditeľka SOŠ Katarína Piačková. Útočiť mal byť podľa nej študent prvého ročníka.

Riaditeľka sa k okolnostiam útoku vyjadriť nechcela, keďže ho vyšetruje polícia. Škola s policajtmi podľa nej intenzívne spolupracuje. „Všetkých nás to hlboko zasiahlo. Máme tu intervenčný psychologický tím, ktorý pracuje so žiakmi, o chvíľu budeme mať sedenie aj s učiteľmi,“ uviedla Piačková.

image

Údajný vrah zo Zámockej sa vysmieval po vražde policajtom, že ho nevedia vypátrať. Toto všetko bolo v jeho manifeste

S útočníkom sa podľa svojich slov aj osobne rozprávala, o čom, nechcela povedať. „Chlapec je žiakom prvej triedy. Javil sa ako absolútne bezproblémový, nezaznamenali sme ani náznak niečoho, čo by sme si mali všimnúť,“ priblížila. Jeden zo študentov prvého ročníka opísal, že počul krik, nachádzal sa však na inom mieste, na akom došlo k útoku.

„Boli sme len zatvorení v triede,“ povedal. Útočníka študent podľa svojich slov nepoznal. Do školy si po študenta prišiel jeho otec. „Mne volal syn, nevedel som o ničom. Až dcéra mi potom povedala, že na internete sú prvé informácie. Som rád, že sa mi ohlásil a že je v poriadku,“ doplnil otec. Škola sa bude pri ďalšom svojom postupe podľa riaditeľky riadiť odporučením psychológov.

image

Na Strednej odbornej škole v Novákoch (na snímke) útočil vo štvrtok dopoludnia študent sekerou.

Alexandra Moštková/Tasr

„Zranená žiačka je momentálne na ošetrení v bojnickej nemocnici mimo ohrozenia života. Do školy bol zavolaný podporný psychologický tím, ktorý vykonáva rozhovory so študentmi. Rovnako škola bude túto smutnú udalosť komunikovať s rodičmi študentov,“ dodala v stanovisku hovorkyňa zriaďovateľa školy Trenčianskeho samosprávneho kraja Lenka Kukučková.

menuLevel = 2, menuRoute = notsorry/news, menuAlias = news, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
18. máj 2024 17:36