Lina Mayer: Slováci radi porovnávajú. To, že ma niektorí prirovnávajú k Dua Lipe, mi lichotí

Dominika Pacigová 05.09.2021, 18:00
  • Do akej miery je singel Stratená o nej a v ktorých momentoch je už vymyslený, či sa momentálne cíti vo svojom živote stratená a kedy sa môžeš tešiť na nový album
  • Aký má vzťah s bulvárom a či má blacklist novinárov, ktorým neodpovedá na otázky
  • Aké má hobby a prečo je podľa nej dôležité strážiť si súkromie
  • Či počúva samu seba v aute 

Lajkuj Brainee.sk na Facebooku

Vyštudovala slovenský jazyk a estetiku, no na konte má viacero hitov v angličtine. Prednedávnom však vydala prvý slovenský singel s názvom Stratená, ktorý by mal predznamenávať druhý, v poradí ďalší album. Aj napriek tomu, že Lina Mayer je známa speváčka, svoje súkromie si stráži.

Konkurenciu nerieši 

Lina Mayer má na singel Stratená pozitívne ohlasy, niekoľko týždňov bol dokonca najhranejšou skladbou v slovenskom éteri. Pod jej videoklipom sa však občas nájdu aj také komentáre, ktoré ju prirovnávajú k Dua Lipe. „Vibe 80. a 90. rokov je v singli citeľný, má ho množstvo iných interpretov, pretože je vo svete trendy. Myslím si, že pop by mal byť súčasný, a preto som sa rozhodla ísť touto cestou. To, že tam ľudia vidia podobnosť s Dua Lipou, mi lichotí,“ uviedla vo videorozhovore.

​Speváčka je presvedčená o tom, že z hudby sa treba tešiť a nie je potrebné riešiť konkurenciu. „Nemám rada porovnávanie. V umení a hudbe je každý iný a vyvíja sa svojou cestou,“ prezradila.

Aj napriek tomu, že je známa speváčka, svoje súkromie si stráži. „Je ťažké byť mimo sociálnych sietí. Určitá hranica by tam však mala byť,“ dodala.

Viac sa dozvieš v priloženom videorozhovore.