Zdroj: unsplash.com

Významný deň pre LGBTI komunitu! V tejto krajine zaregistrovali prvé partnerstvo osôb rovnakého pohlavia

TASR 26.07.2021, 09:47

Podrobnosti o páre, ktorý registrované partnerstvo uzatvoril, však neuviedli.

Lajkuj Brainee.sk na Facebooku

V Čiernej Hore po prvý raz oficiálne zaregistrovali partnerstvo osôb rovnakého pohlavia. Informovala o tom v nedeľu čiernohorská štátna televízia s odvolaním sa na tveety ministerky pre verejnú správu, digitálnu spoločnosť a médiá Tamary Srzentičovej. 

„Dnešok je významným dňom pre komunitu LGBTIQ v Čiernej Hore a som hrdá na to, že v našej krajine bolo uzavreté prvé partnerstvo ľudí rovnakého pohlavia. Som rada, že sa oficiálne začala implementácia zákona o partnerstve a želám partnerom veľa šťastia a lásky v spoločnom živote,“ napísala Srzentičová na Twitteri.

Zdroj:  unsplash.com

Uviedla tiež, že komunita LGBTIQ bude mať v nej  vždy partnera a spojenca pre všetky činnosti, ktoré prispejú k zlepšeniu kvality života jej členov a k podpore a ochrane ich práv a slobôd.

Zákon, ktorý partnerstvo osôb rovnakého pohlavia dáva takmer na jednu úroveň s manželstvom muža a ženy, prijal čiernohorský parlament v júli 2020 aj napriek veľkému odporu pravoslávnej cirkvi. Páry rovnakého pohlavia si však zatiaľ nemôžu adoptovať deti, pripomína agentúra DPA.