V Čiernej hore zaregistrovali prvé partnertsvo osôb rovnakého pohlavia (iluunsplash.com
StoryEditor

Významný deň pre LGBTI komunitu! V tejto krajine zaregistrovali prvé partnerstvo osôb rovnakého pohlavia

TASR26.07.2021., 09:47h
Podrobnosti o páre, ktorý registrované partnerstvo uzatvoril, však neuviedli.
Lajkuj Brainee.sk na

V Čiernej Hore po prvý raz oficiálne zaregistrovali partnerstvo osôb rovnakého pohlavia. Informovala o tom v nedeľu čiernohorská štátna televízia s odvolaním sa na tveety ministerky pre verejnú správu, digitálnu spoločnosť a médiá Tamary Srzentičovej. 

„Dnešok je významným dňom pre komunitu LGBTIQ v Čiernej Hore a som hrdá na to, že v našej krajine bolo uzavreté prvé partnerstvo ľudí rovnakého pohlavia. Som rada, že sa oficiálne začala implementácia zákona o partnerstve a želám partnerom veľa šťastia a lásky v spoločnom živote,“ napísala Srzentičová na Twitteri.

Zákon dáva partnerstvo osôb rovnakého pohlavia takmer na jednu úroveň s manželstvom muža a ženy (ilu) Zákon dáva partnerstvo osôb rovnakého pohlavia takmer na jednu úroveň s manželstvom muža a ženy (ilu) unsplash.com

Uviedla tiež, že komunita LGBTIQ bude mať v nej  vždy partnera a spojenca pre všetky činnosti, ktoré prispejú k zlepšeniu kvality života jej členov a k podpore a ochrane ich práv a slobôd.

Zákon, ktorý partnerstvo osôb rovnakého pohlavia dáva takmer na jednu úroveň s manželstvom muža a ženy, prijal čiernohorský parlament v júli 2020 aj napriek veľkému odporu pravoslávnej cirkvi. Páry rovnakého pohlavia si však zatiaľ nemôžu adoptovať deti, pripomína agentúra DPA.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/lgbti, menuAlias = lgbti, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
06. jún 2023 16:11