HerecTwitter/Alexander Khrebet
StoryEditor

VIDEO Putinov priateľ Seagal oslávil sedemdesiatku spevom ruským propagandistom

subČTKiDnes13.04.2022., 10:30h
Herec Steven Seagal oslávil sedemdesiate narodeniny v moskovskej reštaurácii spolu s propagandistami Vladimirom Solovjovom a Tigranom Keosajanom. Podľa priateľa ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktorého nazval „jedným z najväčších svetových žijúcich lídrov“, vyprovokovala súčasnú vojnu na Ukrajine „tretia strana“.
Lajkuj Brainee.sk na

Steven Seagal usporiadal oslavu svojich 70. narodenín v jednej z najlepších moskovských reštaurácií. „Som šťastný, že ste tu dnes všetci so mnou. Každý z vás, moji priatelia, ste moja rodina. Držíme spolu v dobách dobrých aj zlých,“ hovorí americký herec prítomným hosťom v príhovore na videu, ktoré koluje na sociálnej sieti Twitter.

Na oslave nechýbali ani známi ruskí propagandisti, moderátori Vladimir Solovjov a Tigran Keosajan. Solovjov patrí medzi hlavné tváre ruských štátnych médií a je označovaný ako „televízna hlásna rúra“ prezidenta Vladimira Putina. Píše portál iDNES.cz.

V partii propagandistov

Vo svojich programoch pravidelne vystupuje silne proti Ukrajine a niekoľkokrát naznačil aj hrozbu použitia jadrových zbraní zo strany Ruska. V dôsledku sankcií Európskej únie za intenzívnu propagandu nedávno prišiel kráľovsky platený moderátor o tri talianske nehnuteľnosti v hodnote ôsmich miliónov eur.

Tigran Keosajan je moderátorom prokremeľskej televíznej stanice NTV, ktorú vlastní ruská energetická spoločnosť Gazprom, jeho žena Margarita Simoňjanová je šéfredaktorkou štátnej televízie Russia Today. Na zozname hostí boli okrem iného aj hudobník Anatolij Coj, producent Viktor Drobyš, herec Alexej Čadov a ďalší.

Podľa ruských médií sa Steven Seagal choval na oslave veľmi pokorne a nijako nedával najavo svoj hviezdny status. Dokonca sám bavil prítomných hostí a zaspieval im na pódiu reštaurácie blues.

V novembri 2016 udelil Vladimír Putin Stevenovi Seagalovi ruské občianstvo. So získaním ruského občianstva herec označil anexiu Krymského polostrova za „naozaj rozumnú“ a Putina nazval „jedným z najväčších svetových žijúcich lídrov“. V roku 2021 vstúpil do opozičnej, ale pritom prokremeľskej strany Spravodlivé Rusko.

Ako zástupca Ruska navštívil Seagal, ktorý bol na poslednej inaugurácii Putina prezidentom v roku 2018, Venezuelu a daroval tamojšiemu prezidentovi Nicolásovi Madurovi samurajský meč. V roku 2018 sa stal zvláštnym veľvyslancom Ruska pre humanitárne vzťahy so Spojenými štátmi.

K terajšej vojne na Ukrajine povedal herec nedávno stanicu Fox News: „Rusko a Ukrajinu vnímam ako jednu rodinu a naozaj verím, že obe krajiny na vzájomný konflikt vyprovokovala tretia strana, ktorá míňa veľké peniaze za propagandu.“

Z akčného hrdinu je ruský politik

Svojho času bol Američan Steven Seagal rešpektovaným filmovým akčným hrdinom, jeho najslávnejším filmom je asi Prepadnutie v Pacifiku z roku 1992. Takmer dva metre vysoký herec, ktorý sa narodil 10. apríla 1952 v Lansingu (hlavné mesto štátu Michigan), sa prostredníctvom svojich filmov výraz zaslúžil o popularizácii umenia sebaobrany aikido.

Seagal Herec Facebook/For Mother Russia

​Jeho matka, zdravotná laborantka, mala írskych a mongolských predkov, otec, židovského pôvodu, učil matematiku na strednej škole. Už ako šesťročný začal Steven s bojovým umením av osemnástich rokoch sa odišiel učiť do Japonska od najväčších majstrov. Okrem bojových umení tam študoval tiež zenbudhizmus a orientálnu medicínu.

Po 15 rokoch sa vrátil do USA, kde si v Los Angeles založil školu bojových umení, ktorá si získala dobrú povesť a vyniesla mu aj prvé filmové role.

Akčným hrdinom sa stal na prelome 80. a 90. rokov vďaka filmom Nico (1988), Muž so znakom smrti (1990) alebo Aljaška v plameňoch (1994). Jeho novšie snímky už ale taký ohlas nemali. V rokoch 2009-2014 mal v televízii vlastnú reality show Steven Seagal: Strážca zákona, v ktorej sa s policajtmi vydával do ulíc hľadať skutočných kriminálnikov.

Od mladosti je herec nielen vášnivým milovníkom aikido, ale aj hudby a najmä blues. V roku 2014 vystúpil aj na českom festivale Rock for People v Hradci Králové, kde sa predstavil ako gitarista a spevák.

V novembri 2017 obvinili Seagala zo sexuálneho obťažovania herečka Julianna Marguliesová a modelka Jenny McCarthyová, neskôr sa pridali ďalšie ženy.

Portál iDnes.cz patrí pod vydavateľstvo Mafra, ktorého súčasťou je aj Brainee.sk.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/zabava/filmy, menuAlias = filmy, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
28. máj 2023 09:49