Sedem obyvateľov Medzinárodnej vesmírnej stanice dostane pizzu, čerstvé jablká, kivi či paradajky (ilu)unsplash.com
StoryEditor

Posádka vo vesmíre dostane zásoby pizze či ovocia. Dopraví ich tam táto kozmická loď

TASR11.08.2021., 09:35h
Okrem toho sa môže sedem aktuálnych obyvateľov Medzinárodnej vesmírnej stanice tešiť na čerstvé jablká, kivi či paradajky.
Lajkuj Brainee.sk na

Nosná raketa Antares s nákladnou loďou Cygnus v stredu krátko po polnoci SELČ úspešne odštartovala z amerického kozmodrómu Wallops v štáte Virgínia. Informoval o tom Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA).

Loď Cygnus spoločnosti Northrop Grumman má dopraviť na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) 3700 kilogramov nákladu. Okrem zásoby základných potrieb, náhradných dielov a prístrojov pre vedecký výskum sa môže sedem aktuálnych obyvateľov ISS tešiť aj na čerstvé jablká, paradajky, kivi či pizzu. Informovala o tom agentúra AP.

Kapsula Cygnus dostala tentoraz meno S.S. Ellison Onizuka po americkom astronautovi japonského pôvodu, ktorý zahynul na palube raketoplánu Challenger v roku 1986. Ide už o šestnástu zásobovaciu misiu pod taktovkou spoločnosti Northrop Grumman.

Kozmická loď Cygnus dopraví zásoby základných potrieb, náhradných dielov a prístrojov pre vedecký výskum (ilu) Kozmická loď Cygnus dopraví zásoby základných potrieb, náhradných dielov a prístrojov pre vedecký výskum (ilu) TASR

Zásobovacia loď by sa mala pripojiť k ISS vo štvrtok o 10.45 h SELČ. NASA plánuje už o niekoľko týždňov vyslať k Medzinárodnej vesmírnej stanici ďalšiu zásobovaciu loď, tentoraz od spoločnosti SpaceX. Vesmírne laboratórium na obežnej dráhe Zeme vo výške okolo 410 kilometrov aktuálne obývajú traja Američania, dvaja Rusi, jeden Francúz a jeden japonský astronaut.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/veda/vesmir, menuAlias = vesmir, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
31. máj 2023 22:13