OZ Znepokojené matkyFacebook/Znepokojené matky
StoryEditor

Premiér sa stretne so Znepokojenými matkami, hovoriť budú o klimatickej kríze

TASR15.02.2022., 08:26h
Eduard Heger a OZ Znepokojené matky budú spolu hovoriť o environmentálnych problémoch.
Lajkuj Brainee.sk na

Premiér Eduard Heger (OĽANO) prijal pozvanie na „rande" s občianskym združením (OZ) Znepokojené matky, na ktorom má hovoriť o tom, ako chce naplniť klimatické ciele a bojovať s klimatickou krízou. Konkrétny termín stretnutia zatiaľ nie je stanovený.

TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Premiér prijal pozvanie

„Predseda vlády Eduard Heger 14.2 prijal otvorený list od Znepokojených matiek a keďže sám je otcom štyroch detí, budúcnosť mladej generácie mu nie je ľahostajná. O klimatickú krízu sa intenzívne zaujíma a peniaze na zlepšenie životného prostredia sú aj v pláne obnovy. Konkrétne na zelenú ekonomiku sú vyčlenené viac ako dve miliardy eur. Pozvánku na rande teda prijíma," uviedla premiérova hovorkyňa Ľubica Janíková.

Znepokojené matky doručili v pondelok premiérovi „valentínku". Na veľkej pohľadnici bolo vyobrazené srdce s planétou Zem v plameňoch. V priloženom liste ho požiadali o stretnutie.

„Už viac ako dva roky sme znepokojené nedostatkom krokov k ochrane klímy. Momentálne sa pripravuje množstvo zákonov a finančných nástrojov na boj s klimatickou krízou. Je to obrovská príležitosť, avšak niektoré kroky a vyjadrenia súčasnej vlády nás stále nepresvedčili o tom, že to myslí s ochranou budúcnosti vážne," uviedla členka združenia Ivana Nemethová.

Znepokojené matky pozvali na stretnutia aj dvoch predošlých predsedov vlády. Ani jeden sa však s matkami nestretol.

Občianske združenie spája osoby z rôznorodého prostredia, ktoré si uvedomujú hrozby klimatickej krízy a žiadajú účinné opatrenia na ochranu budúcnosti ďalších generácií.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/veda/klimaticka-zmena, menuAlias = klimaticka-zmena, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
10. jún 2023 22:17