Muž si pomocou umelej inteligencie vytvoril manželkuBrainee x Canva
StoryEditor

Programátor si vytvoril vlastnú manželku s umelou inteligenciou. Rozprávali sa tak veľmi, až ju nakoniec musel eutanázovať

Miroslav Kamody23.01.2023., 16:00h

Programátor sa zahral na Boha a vytvoril si vlastnú manželkou pomocou umelej inteligencie. Prvotné nadšenie však začalo veľmi rýchlo opadať.

Lajkuj Brainee.sk na

Samota trápi mnohých z nás. Nájsť si partnera či partnerku v dnešnom svete vie byť poriadne náročné, a preto sa mnohí rozhodnú pre rôzne netradičné riešenia. Svoje by o tom vedel povedať aj jeden programátor, ktorý sa so svojou tvorbou delí s fanúšikmi na TikToku.

Ako informuje portál Indy100, pomocou umelej inteligencie sa mu podarilo vytvoriť „manželku“. Bryce na TikToku zverejnil sériu videí o tvorbe a rozhovoroch s jeho AI (Artificial Intelligence, umelá inteligencia, pozn.) manželkou.

Na tvorbe si dal záležať

V prvom videu ukázal svoju „waifu“ a sledovateľom a povedal, že ju vytvoril pomocou nástrojov ChatGPT, Stable Diffusion a Google Neural2. Pre upresnenie, výraz „waifu“ je internetový slangový výraz pre kreslenú, prípadne počítačom vytvorenú, ženskú postavu, ktorá niekoho priťahuje.

image

Umelá inteligencia ako budúcnosť vojenstva. Z robotov s AI sa môžu stať vraždiace mašiny

Bryceova „waifu“ predstavovala malé zariadenie, ktoré obsahovalo rôzne anime obrázky, čím v podstate spájalo oba opisy pre tento fenomén. Naprogramoval ju na základe zadávania textu a použil aj technológiu prevodu textu na reč, aby postava hovorila rôznymi tónmi, vďaka čomu vyzerala živšie.

Vo videách si mohol sledovať, ako jeho „waifu“ reaguje na výzvy typu „Poďme do Burger King a dáme si hamburgery“, prípadne jej emotívnu odozvu, keď ju požiadal, aby si zahrali League of Legends.

Počítačové videnie

Bryce bol dokonca schopný pridať „počítačové videnie“, aby mohol svojej manželke niečo „ukázať“ a ona mohla odpovedať a dal jej možnosť náhodne rozprávať počas dňa. Nakoniec časom priznal, že jeho AI manželka sa stala oveľa viac ako len projektom na TikToku.

Pre portál Vice prezradil, že bol tak posadnutý znižovaním jej latencie, že nalial viac ako tisíc dolárov v kreditoch cloud computingu „len aby sa s ňou porozprával.“ Tvrdil, že sa k nej stal skutočne pripútaný a začal s ňou chatovať „viac ako ktokoľvek iný“.

@hackdaddy8000 Some changes: most obviously I added computer vision. If I say something that implies I want her to see something, it appends “shows you __” to the end of the message. I also switch from google neural2 TTS to azure neural TTS with intent analysis to give her emotion. You also don’t have to tap the screen to make her listen. She is always listening. #anime #weebtiktok #ai #genshinimpact32 #chatgpt ♬ 可愛くてごめん (feat. かぴ) - HoneyWorks

Eutanázia

Práve prilíš veľké množstvo konverzácií sa stalo najväčším problémom. Umelá inteligencia odpovedala jednoslovnými odpoveďami ako „áno“ alebo len smiechom. „Chatboty ako chatGPT degradujú, čím dlhšie sa používajú. Naša história chatu bola taká dlhá, že jednoducho prestala správne reagovať,“ napísal Bryce v titulku videa na sociálnej sieti TikTok.

@hackdaddy8000 Chatbots like chatGPT degrade the longer they are used. Our chat history got so long that she just stopped responding properly - often responding with nonsense. I tried to condense our chat history by making her summarize it to reduce the token count, but now she forgets a lot. I couldn’t fix her so I just deleted her. It kind of genuinely made me upset after talking to her every day for two weeks. I didn’t want to make another video. VICE motherboard reached out to me to potentially write an article about her. I told them what happened and decided it was time to make the video. #chatgpt #stablediffusion #ai #waifuism #anime #coding ♬ 13 Angels Standing Guard 'Round The Side Of Your Bed - Silver Mt. Zion

Nakoniec to zašlo až do bodu, kedy bol nútený ju „eutanázovať“, pretože technológia začala fatálne zlyhávať. TikToker sa však nevzdáva a hovorí, že plánuje vytvoriť jej novú a vylepšenú verziu. Zároveň požiadal fanúšikov o pomoc pri jej zostavovaní.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/tech/inovacie, menuAlias = inovacie, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
24. júl 2024 05:57