Shani Nicole LoukInstagram/Shani Nicole Louk
StoryEditor

Najhoršie obavy sa naplnili. 23-ročná influencerka je mŕtva, po útoku Hamasu jej zrejme odťali hlavu

TASR31.10.2023., 10:00h

Dvadsaťtriročná Shani Nicole Louková, ktorú militanti z palestínskeho hnutia Hamas zajali počas útoku na Izrael 7. októbra, je mŕtva. V pondelok to potvrdila izraelská vláda. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Lajkuj Brainee.sk na

„S ľútosťou oznamujeme, že sme dostali správu o zabití Shani Nicole Loukovej,” uviedol izraelský prezident Jicchak Herzog pre nemecký denník Bild. Dodal, že na hraniciach Izraela a pásma Gazy sa podľa neho neodohral pogrom, ale „jatky”. Podľa zahraničných portálov mala byť mladá žena doslova sťatá - jej hlava bola oddelená od tela.

image

Tunely ako obrovská zbraň. Metro v Gaze je podzemnou pevnosťou Hamasu

Podľa nemenovaného rodinného príslušníka sa našla časť tela, ktorá sa zhodovala s DNA Loukovej. Jej rodina si najprv myslela, že pri zajatí bola iba zranená. Teraz je však presvedčená, že v deň zajatia aj zahynula a pravdepodobne ju strelili do hlavy, uviedla nemecká stanica RTL/ntv. Matka Loukovej pre túto stanicu povedala, že jej dcéra „aspoň netrpela”.

Masaker na hudobnom festivale

Louková mala izraelské aj nemecké občianstvo. Militanti z Hamasu ju uniesli počas útoku na účastníkov hudobného festivalu v Izraeli neďaleko pásma Gazy. O život tam vtedy prišlo najmenej 260 ľudí.

image

Fotografia Shani Nicole Louk

Reuters/Ammar Awad

Hamas jej smrť nekomentoval. Nemecká vláda potvrdila, že o život prišiel nemecký občan, no neposkytla ďalšie podrobnosti. Okolnosti jej úmrtia zatiaľ nie sú jasné.

Tisíce obetí

Militanti z Hamasu 7. októbra prerazili opevnenú hranicu medzi pásmom Gazy a Izraelom. Útok si na strane Izraela vyžiadal približne 1 400 obetí, väčšinou civilistov. Militanti zajali aj viac než 200 rukojemníkov. Ide o najkrvavejší útok proti Izraelu od roku 1948.

image

Českí vývojári varujú, že sa ich hra zneužíva pre vojnové fake news. Po Ukrajine ju využili aj na šírenie hoaxov z Izraela

Izrael odpovedal vyhlásením, že Hamas zničí, a spustil bombardovanie pásma Gazy, pri ktorom odvtedy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva ovládaného Hamasom zahynulo viac než 8-tisíc osôb, medzi ktorými bolo aj množstvo detí.      

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
08. december 2023 10:12