Talianska políciaUnsplash/Marquise de Photographie
StoryEditor

Talianska polícia zatkla najhľadanejšieho mafiána. Na úteku bol neuveriteľných 30 rokov

TASR16.01.2023., 11:16h

Talianska polícia v pondelok zadržala najhľadanejšieho príslušníka mafie Mattea Messinu Denara, ktorý bol 30 rokov na úteku. K zatknutiu došlo v Palerme na ostrove Sicília, informovali talianske médiá.

Lajkuj Brainee.sk na

Šesťdesiatročný Matteo Messina Denaro je považovaný za nástupcu historických vodcov sicílskej mafie Cosa Nostra - Tota Riinu a Bernarda Provenzana, ktorí zomreli vo väzení v rokoch 2016 a 2017.

image

Prehovorila dcéra mafiánskeho bossa: Camorra si prišla pýtať povolenie zabíjať, v nohavičkách som skrývala státisíce

Odsúdený na doživotie

Denaro bol v neprítomnosti odsúdený na doživotie za vraždu. Jeho jediná známa fotografia pochádza zo začiatku 90. rokov. Ako pokračuje TASR, do pátrania po tomto najznámejšom talianskom odsúdencovi na úteku boli dlhé roky zapojené stovky policajtov a karabinierov.

Generál talianskych karabinierov Pasquale Angelosanto pre agentúru AGI spresnil, že príslušníci polície zadržali Denara vnútri zdravotníckeho zariadenia, kam prišiel na terapiu. Denarovo zadržanie medzičasom potvrdil aj podpredseda talianskej vlády Matteo Salvini.

image

Mafiánsky boss Matteo Messina Denaro

TASR/Italian Police, LaPresse via AP

Veľký deň pre Taliansko

„Toto je veľký deň pre Taliansko a slúži ako varovanie pre mafiu: inštitúcie a naši hrdinovia v uniformách sa nikdy nevzdávajú,” uviedol Salvini v správe v aplikácii WhatsApp, pričom sa poďakoval všetkým predstaviteľom štátu, „ženám a mužom, ktorí sa nikdy nevzdali a potvrdili pravidlo, že aj tí najväčší zločinci na úteku sú skôr či neskôr zatknutí.”

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
28. máj 2023 04:26