EuráUnsplash/robert Anasch/
StoryEditor

Čech podvodmi vylákal od ľudí viac ako pol milióna eur. Všetko potom prehral v stávkach

TASR22.06.2022., 11:25h

Česká polícia obvinila 45-ročného muža z toho, že počas siedmich rokov vylákal od šiestich poškodených viac ako 13 miliónov korún (približne 530-tisíc eur), ktoré potom prehral stávkovaním. Ľudia mu uverili, že peniaze potrebuje na vybavenia dedičstva vo Švajčiarsku. TASR informáciu prevzala zo servera Novinky.cz.

Lajkuj Brainee.sk na

„Tvrdil im, že bol v detstve adoptovaný švajčiarskymi občanmi a má po nich zdediť nehnuteľnosť. Iným zase tvrdil, že má dediť po ujovi zo Švajčiarska. Sľuboval im, že keď za budovu bývalej školy v hodnote 70 miliónov korún (približne 2,8 milióna eur) utŕži peniaze, že im všetko vráti,” popísala podvod česká policajná hovorkyňa Iva Kormošová.

image

Odsúdili vydieračov z Pokecu. Vydávali sa za dievča a od mužov chceli intímne fotky, za mlčanie pýtali peniaze

Poškodení podvodníkovi podľa nej uverili do takej miery, že si sami požičali peniaze od svojich rodín či od bánk. Jeden z nich, ktorý mu požičal 9,3 milióna korún (približne 370-tisíc eur), to nakoniec oznámil polícii, ktorá vypátrala ďalších podvedených.

Dlhy a exekúcie

Policajná hovorkyňa ďalej uviedla, že niektorí poškodení založili účet na svoje meno a tam posielali mužovi peniaze. On si tieto účty sám obhospodaroval. „Peniaze mu nemohli prichádzať na vlastný účet, pretože je proti nemu vedených 34 exekúcií vo výške necelých troch miliónov korún,” dodala Kormošová.

image

Väzenie

Unsplash/matthew Ansley/

Muž podľa hovorkyne nikdy neplatil žiadne povinné platby štátnym inštitúciám či platby za telefón. Podvodník je aktuálne vo väzbe, hrozí mu trest odňatia slobody od päť do desať rokov.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
01. október 2023 10:43