Kokaín v škatuliach s banánmi.Twitter/policie Čr/
StoryEditor

Šokujúci objav v českých supermarketoch. Medzi banánmi našli drogy za milióny eur

TASR11.06.2022., 09:39h

Distribútori sa poplietli pri zásielke drog. Balíčky s kokaínom poslali do dvoch supermarketov v škatuliach s banánmi.

Lajkuj Brainee.sk na

Nezvyčajným prípadom sa zaoberá polícia. Pracovníci supermarketov, v Jičíne a Rychnove nad Kněžnou, našli v piatok debny s bielym práškom. Ako uviedla polícia ide o 840 kilogramov kokaínu za dve miliardy korún (približne 100 miliónov eur), informujú Novinky.cz.

„Lisované balíčky kokaínu v škatuliach s banánmi objavili popoludní pracovníci supermarketu v Jičíne a Rychnove nad Kněžnou. Kriminalisti zistili, že tovar rovnakej šarže bol distribuovaný do niekoľkých ďalších miest v ČR,“ uviedla polícia.

Česká televízia doplnila, že zásielka prišla do ČR zrejme cez nemecký prístav Hamburg z Kolumbie. V Jičíne našli bielu látku v 36 debnách, v Rychnove nad Kněžnou v 60 debnách.

image

Kanada nie je jediná. Vedel si, že v týchto krajinách je dekriminalizovaný kokaín či extáza?

„Prípad prevzala Národná protidrogová centrála, ktorá povedie vyšetrovanie,“ informovala polícia na sociálnej sieti. Riaditeľ Národnej protidrogovej centrály Jakub Frydrych uviedol, že ide o 80-percentný kokaín, čo je vysoko kvalitná droga. Polícia uviedla, že pri cene 3000 Kč za gram by kontraband na čiernom trhu mohol mať hodnotu až dve miliardy korún.

Prehľadali už aj niekoľko ďalších miest, napríklad sklad na pomedzí Prahy a stredných Čiech alebo v Olomouckom kraji. Zatiaľ nenašli žiadne ďalšie drogy, akcia však pred šiestou hodinou večer ešte nebola ukončená, dodal Frydrych.

 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
27. september 2023 07:01