Volodymyr Zelenskyj a jeho žena OlenaReuters/Viacheslav Ratynskyi
StoryEditor

Olena Zelenská po čase opäť prehovorila: Vojna sa neskončí, ak Ukrajina odovzdá časť územia Rusku

TASR02.06.2022., 08:57h

Vojna sa neskončí, ak sa Ukrajina vzdá časti svojho územia v prospech Ruska, uviedla ukrajinská prvá dáma Olena Zelenská v štvrtkovom rozhovore pre televíziu ABC News. TASR o tom informuje na základe správy televízie CNN.

Lajkuj Brainee.sk na

„Ukrajina nemôže brať normálne vyjadrenia, ktoré občas počujeme od lídrov krajín - v niektorých prípadoch lídrov veľkých a vplyvných krajín. Nemôžete sa len tak vzdať častí svojho územia, je to ako keby ste sa vzdali slobody,” uviedla Zelenská.

Ukrajinská prvá dáma zároveň zopakovala pozíciu svojho manžela, ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že Donbas, v ktorom sa Rusko v súčasnosti sústreďuje na útočné operácie, bude znovu patriť Ukrajine.

image

Zemiaky aj drony. Rusi organizujú zbierky na armádu, tá nemá základné vybavenie

Útoky by neskončili

„Ak by sme aj odovzdali časti svojho územia, agresora by to nezastavilo. Ďalej by vyvíjal nátlak... vykonával by ďalšie a ďalšie útoky proti nášmu územiu,” dodala Zelenská.

Donbas, ktorý pozostáva z Luhanskej a Doneckej oblasti, leží na východe Ukrajiny pri hraniciach s Ruskom. Práve poloha Donbasu pri ruských hraniciach pritom podľa CNN diktovala väčšinu jeho búrlivej histórie.

image

Volodymyr Zelenskyj a jeho žena Olena

TASR/AP Photo/Evgeniy Maloletka

Po tom, čo sa ruským silám na začiatku vojenskej invázie nepodarilo obsadiť hlavné mesto Kyjev a iné regióny v strednej časti Ukrajiny, sa Donbas stal stredobodom vojenských ambícií Ruska, uvádza CNN.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
06. jún 2023 15:51