Z Nemecka po víchrici a tornádach hlásia najmenej jednu obeť a desiatky zranenýchTASR/AP/Lino Mirgeler
StoryEditor

Apokalypsa v Nemecku. Tornáda a víchrica spôsobili zranenia desiatkam ľudí, zomrel najmenej jeden človek

TASR21.05.2022., 00:30h

Nemecko hlási po silnej víchrici a tornádach desiatky zranených.

Lajkuj Brainee.sk na

Najmenej jedna osoba prišla o život a desiatky utrpeli zranenia pri silnej víchrici a viacerých tornádach, ktoré v piatok večer zasiahli Nemecko. Úrady takisto hlásia škody v hodnote miliónov eur.

TASR správu prevzala v sobotu z agentúry DPA a webovej stránky denníka Der Tagesspiegel.

Tornáda a silná víchrica, miliónové škody

V spolkovej krajine Porýnie-Falcko prišiel o život 38-ročný muž, ktorý si pri páde v zatopenej pivnici udrel hlavu, píše Der Tagesspiegel. 

Silný vietor v tejto oblasti očakávajú aj v sobotu a polícia ľudí vyzýva, aby sa z dôvodu pretrvávajúceho nebezpečenstva zdržiavali doma.

image

Plynová lampa, helikoptéra či filtre na Snapchate. Vynálezy z Ukrajiny, ktoré navždy zmenili dejiny sveta

Polícia v meste Paderborn v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko hlásila 43 zranených osôb. Stav desiatich z nich bol vážny. Silný vietor strhol strechy viacerých budov, vyvrátil stromy a spôsobil výpadky v mestskej hromadnej doprave. Škody podľa DPA odhadujú na milióny eur.

Víchrica spôsobila škody aj v meste Lippstadt, ktoré sa nachádza približne 35 kilometrov západne od Paderbornu. Zranené osoby však zatiaľ odtiaľ nehlásili.

V Bavorsku utrpelo zranenia 14 osôb - prevažne detí - po tom, ako sa pôsobením silného vetra zrútila drevená chata v okrese Mittelfranken. Turisti sa do nej uchýlili, aby sa ukryli pred nepriaznivým počasím, píše DPA s odvolaním sa na hovorkyňu polície.

Hasiči v tomto okrese absolvovali takmer 400 zásahov, najmä v súvislosti so zaplavenými pivnicami, vyvrátenými stromami a strhnutými strechami budov. Počasie spôsobilo škody a obmedzilo dopravu aj v spolkových krajinách Sasko, Sársko a Durínsko.

Búrky by sa podľa meteorologických úradov mali v sobotu presunúť aj do východnej časti Nemecka a môžu sa vyskytnúť aj na juhu krajiny, píše DPA. 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
22. marec 2023 23:21