Ukrajinci vydali karty s ruskými zločincami.Facebook/cinc Af Of Ukraine/
StoryEditor

Netradičný nápad. Ukrajinci vydali karty s ruskými zločincami. Ukázali aj americké húfnice

iDnes.cz14.05.2022., 16:35h

Dobrovoľníci spravodajskej agentúry Inform Nepal prišli s nápadom, ako si môžu ukrajinskí vojaci zapamätať tváre ruských vojnových zločincov. Vyrobili pre nich karty. Využili tak dvadsať rokov starý nápad americkej armády z roku 2002.

Lajkuj Brainee.sk na

„Dnes pred dvadsiatimi rokmi, v roku 2002, vydalo Centrálne velenie americkej armády zoznam vojnových zločincov hľadaných v balíčku kariet, vďaka ktorému si americká armáda zapamätala svoje ciele," napísal vrchný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny na Facebooku, uvádza portál iDNES.cz

image

Karty s ruskými zločincami.

Facebook/cinc Af Of Ukraine/

V roku 2022 dobrovoľníci medzinárodnej spravodajskej agentúry Inform Napal v tejto tradícii pokračovali. „Za podpory vojenského velenia Ukrajiny tak rozdali sady kariet medzi ukrajinských vojakmi,“ dodal.

Karty s portrétmi ruských vojnových zločincov majú slúžiť na to, aby si vojaci zapamätali tváre tých, ktorých hľadajú.

„Takže spojením úsilia armády a dobrovoľníkov, snahou všetkých ľudí sveta, bude rasizmus nevyhnutne porazený, ako na bojisku, tak v informačnej aréne. Spoločne pre víťazstvo!“ napísal vrchný veliteľ.

image

Rusi prichádzajú o dobyté územie. Mapy Ukrajiny zobrazujú, o ktoré oblasti agresor prišiel

Ukrajinská armáda ukázala aj svoje nové húfnice, ktoré získala od Spojených štátov amerických. „Zvláštna gratulácia a poďakovanie od našich strelcov americkému ľudu za húfnicu M777. Moji chlapci poznajú cenu delostrelectva,“ napísal štátny úradník na Facebooku.

image

Ukrajinci vydali karty s ruskými zločincami.

Facebook/cinc Af Of Ukraine/

Povedal tiež, že sa jedná o vysoko presnú a veľmi účinnú zbraň.

„Spoločne k víťazstvu!“ dodal.

Americký prezident Biden už v apríli avizoval, že USA poskytne Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 800 miliónov dolárov. Súčasťou budú delostrelecké systémy s muníciou, obrnené transportéry, či helikoptéry.

Americké médiá už predtým informovali, že v novom balíku techniky by mohli byť aj bezpilotné lietadlá, húfnice alebo vojenské terénne vozidlá známe ako Humvee.

Portál iDnes.cz patrí pod vydavateľstvo Mafra, ktorého súčasťou je aj Brainee.sk.

19. máj 2022 15:06