Zbraňový systémYoutube/김정은, 식량/Twitter/The Dead District
StoryEditor

Kim Čong-un skúša nový zbraňový systém, mal by zvýšiť účinnosť taktických jadrových zbraní

TASR17.04.2022., 08:37h
Severná Kórea skúša nový zbraňový systém.
Lajkuj Brainee.sk na

Severná Kórea otestovala nový zbraňový systém, ktorý má zvýšiť účinnosť jej taktických jadrových zbraní, uviedla v nedeľu oficiálna tlačová agentúra KCNA.

Zbraňový systém

„Taktická riadená zbraň nového typu" podľa KCNA zvýši palebnú silu frontových delostreleckých systémov s dlhým doletom a zlepší „operačnú účinnosť taktických jadrových zbraní KĽDR a diverzifikáciu ich palebných úloh".

KCNA vo svojej správe nešpecifikovala, kedy sa test uskutočnil. Uviedla však, že bol úspešný.

Strela Zbraň Twitter/The Dead District

​Podľa KCNA dal Kim vojenskému výskumnému tímu dôležité pokyny na ďalšie budovanie obranných kapacít a bojových jadrových síl. Severná Kórea si v piatok pripomenula výročie narodenia zakladateľa Severnej Kórey, Kimovho starého otca Kim Ir-sena, a to veľkým sprievodom, ohňostrojom a tancami.

Obvyklá vojenská prehliadka sa nekonala, aj keď ju odborníci očakávali.

Analytici a juhokórejskí a americkí predstavitelia sa tiež domnievali, že pri príležitosti tohto významného výročia je možný i jadrový test.

Oslavy výročia Kimovho narodenia sa konali tri týždne po tom, ako Severná Kórea uskutočnila svoj test nového typu medzikontinentálnej balistickej rakety.

Podľa pozorovateľov tým KĽDR potvrdila, že odstupuje od vlastného moratória na testovanie atómových zbraní a rakiet dlhého dostrelu, ktoré aplikovala od roku 2018.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
08. jún 2023 10:40