Reuters
StoryEditor

Ťažké straty na oboch stranách. Zelenskyj pre CNN povedal, koľko ukrajinských vojakov zahynulo v bojoch

TASR16.04.2022., 09:36h
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre televíziu CNN uviedol, že podľa odhadov Ukrajiny vo vojne s Ruskom doteraz zahynulo približne 2500 až 3000 ukrajinských vojakov.
Lajkuj Brainee.sk na

V úryvkoch rozhovoru, ktoré boli zverejnené v piatok, Zelenskyj dodal, že približne ďalších 10 000 ukrajinských vojakov bolo zranených a je „ťažké povedať, koľko z nich prežije“.

Počet obetí ruskej armády Ukrajina podľa Zelenského odhaduje na 19 000 až 20 000.

Na otázku o tohtotýždňových videách dokumentujúcich smrť a devastáciu na Ukrajine vrátane ženy, ktorá našla telo svojho mŕtveho syna v studni, Zelenskyj odpovedal, že je to pre neho "veľká bolesť".

„Nemôžem sa na to pozerať ako otec už len preto, že všetko, čo po tomto chcete, je pomsta a zabíjanie. Musím sa na to pozerať ako prezident štátu, kde mnoho ľudí zomiera a stráca svojich blízkych,“ poznamenal.

„Všetci chceme bojovať. Ale všetci musíme urobiť všetko pre to, aby táto vojna nebola nekonečná. Čím dlhšia bude, tým viac by sme stratili. Všetky tieto straty budú ako tá jedna,“ dodal Zelenskyj.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
06. február 2023 17:33