Reuters
StoryEditor

Putinovho kritika opäť odsúdili. Navaľnému v trestaneckej kolónii pridali ďalších deväť rokov

TASR22.03.2022., 13:45h
Moskovský súd ho uznal za vinného z podvodu a pohŕdania súdom. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP.
Lajkuj Brainee.sk na

Alexej Navaľnyj si trest odpyká v trestaneckej kolónii s najvyšším stupňom stráženia. Sudkyňa Margarita Kotovová okrem toho udelila v utorok lídrovi ruskej opozície i pokutu vo výške 1,2 milióna rubľov (8285 eur).

Agentúra AFP upozorňuje na to, že okamžite po vynesení rozsudku nebolo jasné, či si ruský opozičný politike tento trest odpyká súbežne s 2,5-ročným trestom vyneseným v kauze Yves Rocher. Tento trest si Navaľnyj odpykáva v trestaneckej kolónii už od februára 2021.

Ruská prokuratúra pre Navaľného pôvodne žiadala 13 rokov väzenia v zariadení s najvyšším stupňom stráženia. Tento trest mal zahŕňať aj 2,5-ročný trest, ktorý si Navaľnyj aktuálne odpykáva.

​Utorkové zasadanie súdu sa konalo priamo v nápravnovýchovnom tábore č. 2 v meste Pokrov, kde si politik odpykáva väzenský trest vynesený v kauze údajnej sprenevery Yves Rocher.

Alexej Navaľnyj bol obžalovaný z toho, že spreneveril milióny dolárov z príspevkov od darcov určených na podporu svojich politických organizácií. Prípadom z pohŕdania súdom zase súvisel z obvineniami, že Navaľnyj sa neúctivo správal k sudkyni Vere Akimovovej, ktorá s ním viedla proces v kauze údajného ohovárania jedného veterána druhej svetovej vojny.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
04. október 2023 07:41