Ilustračná snímka: Reuters
StoryEditor

Česká televízia čelí masívnemu kyberútoku. Prenos musela presunúť na núdzovú stránku

TASR11.02.2022., 12:39h
Česká televízia čelí v piatok od rána ďalšiemu kybernetickému útoku, ktorý spôsobil výpadky webu ČT Sport pri prenose hokejového zápasu Česko – Švajčiarsko zo zimných olympijských hier v Pekingu.
Lajkuj Brainee.sk na

Aktualizované - Webstránku športového kanálu Českej televízie ochromili v piatok technické problémy. K výpadku webu ČT Sport došlo počas prenosu hokejového zápasu ČR-Švajčiarsko z olympijských hier v Pekingu. Dôvodom výpadku bolo zahltenie webu divákmi, a nie kybernetický útok, ako to pôvodne uvádzala samotná ČT.

Pôvodný článok:

Televízia musela presunúť prenos na núdzovú stránku a časť zápasu odvysiela zo záznamu, ako sama uviedla na Twitteri. Správu priniesol portál Novinky.cz. Verejnoprávna ČT na svojom twitterovom účte napísala, že „práve teraz čelí naozaj masívnemu kybernetickému útoku”, poprosila divákov o zhovievavosť a dodala, že „robí, čo môže”.

„Odporúčame sa na sledovanie športových udalostí pripojovať niekoľko minút pred ich začiatkom, keď je sieť menej zaťažená,” dodala televízia. Z webu ctsport.cz presunula Česká televízia prenos na núdzové stránky sport-static.ceskatelevize.cz.

nahel-abdul-hadi-flha0KwRrRc-unsplash hacker Unsplash/Nahel Abdul Hadi

​Hokejový zápas neprenášal televízny kanál ČT Sport, tam išiel biatlonový šprint žien. Po skončení biatlonu sa tretia tretina zápasu vysielala na televíznom kanáli ČT Sport. ČT postihujú kybernetické útoky DDoS. Prvé výpadky hlásila televízia už pred prenosom slávnostného olympijského ceremoniálu v piatok 4. februára a potom aj v sobotu dopoludnia.

​Útoky sú väčšinou načasované na nejaký prenos s účasťou českých športovcov. Útok DDoS (Distributed Denial of Service) prebieha vždy rovnako. Státisíce počítačov začnú pristupovať v jeden okamih na konkrétny server.

Ten obvykle nezvládne spracovanie takého veľkého množstva požiadaviek a „spadne”. Pre bežných užívateľov sa táto napadnutá stránka tvári ako nedostupná, píšu Novinky.cz.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
02. október 2023 17:58