HerecTASR/AP/Jordan Strauss
StoryEditor

Pána Božského obvinili tri ženy zo sexuálneho zneužitia. Herec to odmieta

zarkovČTK18.12.2021., 15:25h
Trojica žien obvinila zo sexuálneho zneužitia herca Chrisa Notha (67), ktorý sa preslávil ako pán Božský v seriáli Sex v meste a momentálne sa na televízne obrazovky vrátil vo voľnom pokračovaní seriálu And Just Like That...
Lajkuj Brainee.sk na

Na prípady, ktoré sa podľa nich stali v rokoch 2004, 2010 a 2015, upozornil portál The Hollywood Reporter, na ktorý sa ženy obrátili nezávisle na sebe. Herec obvinenia odmieta.

Prvý prípad portálu vykreslila štyridsaťročná žena, ktorú web označuje ako Zoe, aj keď jej skutočné meno je iné. S hercom sa ako dvadsaťdvaročná stretla v Los Angeles vo firme, kde vtedy pracovala. Raz ju údajne Noth, ktorý s ňou opakovane flirtoval, pozval do bazéna v budove, v ktorej mal byt.

Išla tam aj so svojou najlepšou kamarátkou, ktorá potvrdila, že s hercom boli v bazéne aj vo vírivke. Potom ale Noth povedal, že si musí ísť zatelefonovať, a požiadal Zoe, aby mu doniesla knihu, ktorú jej nechal na prelistovanie. 

Keď do jeho bytu vstúpila, dal jej Noth pusu, načo mu Zoe povedala, že ide späť za svojou kamarátkou. Herec si ju ale podľa jej slov pritiahol k sebe, dostal ju k posteli, kde z nej stiahol kraťasy a spodný diel plaviek. Potom ju vraj pred zrkadlom začal znásilňovať.

„Bolo to veľmi bolestivé a kričala som: Prestaň. Ale on neprestal. Povedala som: Môžeš si aspoň nasadiť kondóm?,“ spomínala žena s tým, že Noth sa tomu len zasmial.

Druhý prípad

O druhom prípade sexuálneho násilia prehovorila tridsaťjedenročná žena, ktorú portál označuje ako Lily, aj keď sa tiež volá inak. Herca stretla ako dvadsaťpäťročná v jednom z newyorských klubov. Pozval ju na rande, a následne aj k sebe domov, kde sa ju vraj snažil zviesť. Potom si podľa Lily stiahol nohavice a strčil jej penis do úst. Nakoniec spolu mali sex.

„Boli sme pred zrkadlom. Plakala som počas toho,“ povedala žena, ktorá sa cítila zneužitá. Noth jej neskôr napísal sms, kde sa jej pýtal, ako si užila spoločnú noc. Poznamenal, že on si užíval, ale nie je si istý, ako to cítila ona.
Na otázku portálu The Hollywood Reporter herec tvrdenie oboch žien odmietol.

„Obvinenia vznesené voči mne osobami, ktoré som stretol pred rokmi alebo dokonca desaťročiami, sú úplne nepravdivé," uviedol a dodal, že určité hranice nikdy neprekročil. „Nenapadol som tieto ženy,“ podotkol s tým, že všetky stretnutia boli konsenzuálne.

Najnovšie obvinenie

Tretia žena len pred pár dňami obvinila problémového herca zo Sexu v meste zo sexuálneho obťažovania za to, že ju v roku 2010 ako 18-ročnú údajne obchytkával v reštaurácii na Manhattane. Nemenovaná 30-ročná kanadská technická manažérka tvrdí, že Noth, ju opakovane obchytkával, keď pracovala ako hosteska v reštaurácii Da Marino v Midtowne, ako prvý o tom informoval denník Daily Beast.

Noth jej mal stiahnuť pančuchy a dotýkať sa jej a držať ju tak silno, že keď sa jej ho podarilo odtlačiť a odkopnúť, ráno ju boleli končatiny.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
10. jún 2023 09:56