MárnicaFlickr/Michel
StoryEditor

Ľudské monštrum: Nekrofilný údržbár, ktorý zneužil cez sto tiel v márniciach, dostal doživotie

iDnes16.12.2021., 10:30h
Britský súd v stredu uložil doživotný trest väzenia nekrofilnému údržbárovi, ktorý zneužil najmenej 100 tiel v nemocničných márniciach.
Lajkuj Brainee.sk na

Polícia objavila v dome šesťdesiatšesťročného Davida Fullera milióny snímok a videí sexuálneho zneužívania. Fuller sa navyše priznal aj k vraždám dvoch žien.

Fuller pripustil, že v roku 1987 zavraždil v meste Tunbridge Wells juhovýchodne od Londýna dve ženy, 25-ročnú Wendy Knellovú a 20-ročnú Caroline Pierceovú. Podľa prokuratúry ich potom sexuálne zneužil.

Spravodlivosti unikal 33 rokov

Polícia pri prehliadke Fullerovho domu objavila milióny snímok a videí sexuálneho zneužívania. Fuller sám seba natáčal, keď sexuálne napadol najmenej 102 tiel.

​Medzi identifikovanými obeťami boli tri deti aj ľudia starší ako 85 rokov. Fuller sa pred súdom priznal, že počas 12 rokov zneužíval telá v dvoch nemocničných márniciach na juhovýchode Anglicka, kde pracoval od roku 1989.

Fuller unikal spravodlivosti dlhých 33 rokov, polícia ho zatkla až v decembri 2020 vďaka novej analýze DNA desiatky rokov starých dôkazov.

Sudkyňa Bobbie Cheemaová-Grubbová pri vynášaní rozsudku povedala, že muž je sup, ktorý si „vyberá svoje obete medzi mŕtvymi“.

„V tejto komunite je toľko smútku kvôli tomu, čo ste urobili. Trestné činy spáchané v márniciach zahŕňali ohromujúce porušenie dôvery a narušenie súkromia, ktoré sa opakovalo tak často, že sa stalo zvykom. Nebrali ste ohľad na dôstojnosť mŕtvych,“ vyhlásila sudkyňa.

Britská vláda začala nezávislé vyšetrovanie, aby zistila, ako je možné, že Fullera dlhé roky nikto neodhalil. Úrady sa tiež zaoberajú odškodnením postihnutých rodín. Vláda vyzvala nemocnice po celej krajine, aby urýchlene preskúmali a posilnili zabezpečenie vrátane kamerového systému.

Portál iDnes.cz patrí pod vydavateľstvo Mafra, ktorého súčasťou je aj Brainee.sk.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
21. marec 2023 16:16