Robert FicoTASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Najnovší PRIESKUM: Voľby by v auguste vyhral Smer, druhí skončili Progresívci. OĽANO, Demokrati aj Kotlebovci sú mimo

TASR20.08.2023., 13:52h

Voľby do Národnej rady (NR) SR by v auguste vyhrala strana Smer-SD so ziskom 2O percent hlasov. Nasledovali by Progresívne Slovensko (PS) s 15 percentami a Hlas-SD so 14,2 percenta. Vyplýva to z prieskumu, ktorý realizovala agentúra Focus pre TV Markíza.

Lajkuj Brainee.sk na

Do parlamentu by sa dostali aj Republika (8,8 percenta) a KDH (6,1 percenta). Rovnako by do NR SR postúpili SaS (6,1 percenta), SNS (5,3 percenta) a Sme rodina (5,1 percenta).

Strany mimo parlamentu

Pred bránami parlamentu by ostala koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia. Získala by 6,4 percenta hlasov voličov, no ako koalícia troch strán potrebuje na postup do parlamentu aspoň sedem percent.

image

Užitoční idioti slovenskej politiky. Pripomeňte si, aké vyjadrenia mali tesne pred ruskou inváziou Fico, Blaha či Danko

Potrebných päť percent by nezískali ani Aliancia (3,4 percenta), Demokrati (3,1 percenta), Kotlebovci - ĽSNS (2,1 percenta) či Modrí, Most-Híd (1,7 percenta) a subjekty združené okolo Maďarského fóra (0,7 percenta). Do parlamentu by sa tiež nedostali Srdce vlastenci a dôchodcovia - Slovenská národná jednota (0,4 percenta) ani Karma (0,3 percenta).

Pirátska strana-Slovensko, SDKÚ-DS, Komunistická strana Slovenska, Vlastenecký blok, Spravodlivosť a My Slovensko by získali 0,2 percenta. Slovenské Hnutie Obrody by získalo 0,1 percenta hlasov. Nula percent by získali Princíp a Spoločne občania Slovenska.

image

Zdroj: Facebook Parlamentné voľby 2023

Parlamentné Voľby 2023/

Rozdelenie kresiel

Smer-SD by v parlamente získal 37 kresiel, PS 28 a Hlas-SD 27. So 16 poslancami by v NR SR bola Republika, SaS a KDH by mali zhodne po 11 kresiel.

SNS a Sme rodina by obsadili zhodne po desať kresiel. Prieskum sa konal od 9. do 16. augusta na vzorke 1009 respondentov.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
25. september 2023 14:00