Michal Šípoš, Eduard Heger a Igor MatovičTASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Priprav sa na predčasné voľby. Heger potvrdil, že sa rokuje o termíne na konci septembra

TASR18.01.2023., 16:56h

Predčasné parlamentné voľby by mohli byť 30. septembra. Tento termín si musia ešte prediskutovať jednotlivé poslanecké kluby.

Lajkuj Brainee.sk na

Po rokovaní predstaviteľov bývalých koaličných strán to povedal dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO). Znova sa podľa neho majú stretnúť v nedeľu (22. 1.).

„Hovoríme o 30. septembri ako termíne predčasných volieb. Tento termín si ešte musia prediskutovať jednotlivé poslanecké kluby. Ďalšie stretnutie je naplánované na nedeľu večer,” povedal Heger s tým, že následne prídu na rad ďalšie kroky v parlamente.

image

Matovič je v už v niečom horší ako Blaha. V komentároch útočí na konkrétnych ľudí, najnovšie chcel uraziť B-Complex

Ďalšie rokovania

Šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš ozrejmil, že poslanci OĽANO sa zídu vo štvrtok (19. 1.). Stanovisko následne predstavia verejnosti. Prijatie zmeny Ústavy SR o možnosti skrátiť volebného obdobia označil Šipoš za technickú otázku.

Nemyslí si však, že by malo byť možné ísť cestou referenda. Základný cieľ je podľa jeho slov doručiť pomoc ľuďom. Tvrdí, že OĽANO sa volieb nebojí a je pripravené hájiť svoje výsledky.

image

Michal Šípoš, Eduard Heger a Igor Matovič

TASR/Jakub Kotian

Matovič o psej povinnosti

Líder OĽANO Igor Matovič poukázal na riziko zmeny volebného systému po voľbách, ak by sa dostali k moci Smer-SD, Hlas-SD či Republika. „Je psou povinnosťou každého demokrata, aby sa oddialili voľby.”

Odmieta, že by tak robili preto, lebo sa obávajú, že ich nezvolia. Tvrdí, že sa obáva o demokraciu. Matovič dodal, že bude presviedčať poslancov v klube OĽANO, aby nevyslovili dôveru prípadnej úradníckej vláde.    

image

Nicholsonová založila stranu, internet vybuchol. Pozri si výber tých najšťavnatejších mémov

 

Dočasne poverená vláda podľa Hegera pokračuje v práci, v implementácii pomoci ľuďom či reforiem z plánu obnovy. Za cieľ považuje doviesť krajinu do predčasných volieb a udržať zahraničnopolitické smerovanie ako doteraz.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
01. október 2023 00:53