Minister financiíTASR/Pavol Zachar
StoryEditor

Pani Vilma či Helena dostali tristo eur. Igor Matovič na Facebooku napísal mená dôchodcov, ktorým vyplatili očkovací bonus

TASR28.12.2021., 18:14h
Prvé tisícky občanov dostali bonus za očkovanie.
Lajkuj Brainee.sk na

Slovenská pošta v utorok začala s distribúciou prvých 20-tisíc listov so šekmi pre seniorov za očkovanie proti covid-19. Informoval o tom minister financií Igor Matovič(OĽANO) na sociálnej sieti.

Išli od najstarších

„Rozhodli sme sa ísť podľa veku, a tak ako prví dostanú šeky 104-ročná pani Vilma a Helena, 103-ročná pani Katarína, 102-ročná pani Veronika, Mária, Ján a Magdaléna, 101-ročná pani Marianna, Františka, Elena, Ružena, Anna, Jaroslav, Ján, Mária, František, Hermína, Mária, Veronika, Gizela a Daniel a ďalších 19 storočných žien a štyria storoční muži," uviedol.

Poznamenal, že ich očkovanie chráni zdravie a životy. Okrem toho podľa jeho slov chráni aj nemocnice pred kolapsom a pomáha zdravotníkom.

„Výrazne šetrí naše spoločné financie a umožňuje skorší návrat do normálu, po ktorom túžime všetci," dodal.

„Nezáviďme im, prosím. Pomohli nám, pomáhame im … a najmä pamätajme - táto investícia sa nám veľmi rýchlo a významne vráti,“ uzatvára Matovič.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
26. september 2023 10:18