Unsplash/Nabeel Syed, Mitchell Johnson
StoryEditor

Toto slovenské mesto chce eliminovať autá v meste. Pre obyvateľov plánuje zaviesť bezplatnú MHD

TASR03.11.2021., 15:09h
Mesto Vranov nad Topľou by od budúceho roka chcelo pre svojich obyvateľov zaviesť bezplatnú mestskú hromadnú dopravu. Samospráva predpokladá, že by týmto krokom znížila počet motorových vozidiel v uliciach.
Lajkuj Brainee.sk na

O zámere bezplatného cestovania obyvateľov mesta v MHD a zvýšení transferu pre verejnú dopravu už malo mesto s poskytovateľom rokovať dlhšie, informoval na internetovej stránke samosprávy primátor Ján Ragan.

„Viedol nás k tomu neúmerný nárast počtu áut v meste, čoho dôsledkom je znečistené ovzdušie, hluk, prach, prehustená premávka a križovatky, ktoré hlavne v ranných hodinách sú preplnené,” uviedol s tým, že zavedením bezplatnej dopravy by mesto chcelo svojich obyvateľov naučiť prirodzene využívať túto formu cestovania, čím by sa spomínané záťaže eliminovali.

Unsplash/Ant Rozetsky

​Zvýšenie výdavkov na zabezpečenie bezplatného cestovného v MHD o 27-tisíc eur už v prvom čítaní návrhu rozpočtu mesta na rok 2022 odobrili mestskí poslanci na svojom októbrovom zasadnutí. Ako vyplýva z dôvodovej správy, z mestskej kasy by tak na transfer na základe zmluvy o výkone vo verejnom záujme malo pre SAD Humenné putovať 120-tisíc eur.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
17. marec 2023 15:39