Khloe raz nemá kus z nohy a druhý raz jej chýba rameno a ruku má neprirodzene predĺženú.Khloekardashian/instagram, Ricardo Horatio Nelson/canva/
StoryEditor

Never všetkému: Upravené fotky na Instagrame vytvárajú falošné štandardy krásy. Pozri, ako klame Khloe Kardashian

mor15.03.2023., 15:30h

Khloe Kardashian vymazala nedávny príspevok na Instagrame po tom, čo sa ňu zniesla lavína komentárov poukazujúcich na jej zjavný fail - a síce fotka bola evidentne upravená vo photoshope. Podobné faux pas neobišli ani iné hviezdy.

Lajkuj Brainee.sk na

38-ročná Khloe sa nechala vyfotiť fotografom Ricardom Nelsonom, ktorý jej spravil sériu záberov s alobalovým pozadím. Hviezda televíznej reality show si na narodeninovú oslavu obliekla lesklé strieborné minišaty. Niektorých fanúšikov však okamžite rozptýlil jeden obrázok, ktorý bol neskôr aj odstránený.

image

Eko-pokrytec DiCaprio. Za dva týždne nalietal 20-tisíc kilometrov kvôli párty, potom prišiel na podujatie zelenej módy

Niektorí z jej sledovateľov si všimli zdurený ohyb na jej stehne. „Len vymaž tretiu fotku a zabudneme na ňu,“ vtipkoval jeden z používateľov. Ďalšia osoba sa pripojila a spýtala sa: „Čo sa stalo s tvojou nohou na treťom obrázku?“

S obrovskou sledovanosťou (297 miliónov ľudí) nie je žiadnym prekvapením, že viacerí z nich si všimli údajné faux pas pri úpravách. „Ukáž nám tie neupravené,“ doberal si ju ďalší používateľ Instagramu.

Dva dni po tom, čo Kardashian publikovala fotky z natáčania na Instagram, pôvodný tretí obrázok zmizol. Hviezde televíznej reality show pri tom podobné brepty nie sú cudzie a nestali sa prvý raz. Bol ešte október, keď Kardashian poprela tvrdenia, že zverejnila a vymazala upravenú fotografiu samej seba na Instagrame.

V tom čase bola v Paríži na týždni módy, kde sa zúčastnila prehliadky Balenciaga. Pátraví fanúšikovia si vtedy všimli pokrčené línie, čo malo byť dôkazom zlého photoshopovania. 

„Túto fotku som nikdy ani nezverejnila,“ napísala Kardashian na Twitteri v reakcii na fanúšika, ktorý požiadal o dôkaz, že obrázok bol nahraný na jej stránku Instagram. 

Nebezpečný trend

Fotografie celebrít, na ktorých nie je vidno ani len póry kože, sa stali medzi slávnymi trendom. Mnohí ich fanúšikovia s tým však majú problém. Jeden z nich, na ktorý poukazujú, je, že mnohí z týchto ľudí sú už naživo považovaní za "nadpriemerne" krásnych (podľa spoločenských štandardov).

image

Romantizuje chudobu, za tenisky pýta stovky eur. Strieľa si Balenciaga z ľudí, čo by si ju nikdy nemohli dovoliť?

Riskantné je to hlavne pre mladých ľudí, najmä dievčatá, na ktoré je v tomto smere v spoločnosti vyvíjaný enormný tlak a mnohé si o sebe myslia, že nie sú dostatočne atraktívne. Desivou stránkou reality ale je, že ani samotné celebrity nie sú také krásne, za aké sa vydávajú. 

V roku 2017 doktorka Jasmine Fardouly pre Insider vysvetlila, ako môžu sociálne médiá negatívne ovplyvniť ženy. „V našej štúdii vyvstalo porovnávanie s atraktívnymi ľuďmi na sociálnych sieťach ako obzvlášť škodlivé, pretože vyvolávalo u žien negatívnejšiu náladu a zhoršovalo ich pocit sebavedomia,“ povedala Fardouly.

„Rovnaký efekt môže nastať pri pohľade na porovnávaciu fotografiu v závislosti od toho, ako atraktívne vyzerá osoba na obrázku pred a po.“

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/kultura/influenceri, menuAlias = influenceri, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
28. máj 2023 10:44