Pexels.com/Pierre Blaché/Pavel Danilyuk
StoryEditor

Praha predbehla aj americké metropoly. Je najkrajším mestom na svete

pcTASR17.09.2021., 16:00h
Česi majú dôvod na radosť. Ak si ešte nenavštívil Prahu, mal by si to napraviť.
Lajkuj Brainee.sk na

Dovolenková sezóna je za nami, no ak budeš hľadať výlety na budúci rok, nemusíš chodiť ďaleko. Na svoj zoznam by si mal pripísať Prahu, ktorú vyhlásil magazín Time Out za najkrajšie mesto na svete.

Česi majú dôvod na radosť 

Magazín oslovil 27-tisíc ľudí z celého sveta, aby uviedli najlepšie kvality ich rodného mesta. Praha sa dostala na vrchol rebríčka, pričom 83 percent z opýtaných chválilo vzhľad hlavného mesta. Predbehla tak veľké metropoly, akými sú napríklad Paríž, New York či Chicago.

Praha je známa aj vďaka množstvu stavebných, umeleckých či národných kultúrnych pamiatok. „Či sa už túlate po Karlovom moste, alebo sa pozeráte na Staromestský orloj, deň strávený v Prahe je vždy spojený s úchvatnou architektúrou,“ píše Time Out.

Okrem toho, že sa Praha stala v hlavnej kategórii rebríčka najkrajším a siedmym najlepším mestom sveta, obsadila tiež druhé miesto za relaxáciu. Podľa magazínu k českej metropole jednoducho patrí kúpiť si kávu a len tak si vychutnávať okolitú atmosféru.

Portál Ladbible zas poukazuje na to, že Praha je obľúbeným turistickým mestom v Európe aj vďaka dobrému pivu, ktoré si môžeš vychutnať za nízke ceny.

Druhá priečka patrí Chicagu 

Za druhé najkrajšie mesto sveta zvolil časopis Chicago. Zvyšok rebríčka zatiaľ nie je k dispozícii, Time Out ho pravdepodobne zverejní postupne. Prvú priečku v hlavnom rebríčku najlepších miest obsadilo San Francisco, druhú Amsterdam a tretiu Manchester.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/cestovanie/tipy, menuAlias = tipy, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
15. august 2022 02:05