Mestečko sa nachádza vo vinohradníckej oblasti len pár kilometrov od pobrežia.Tripadvisor/Sambuca Di Sicilia
StoryEditor

Dom za tri eurá len pár kilometrov od pobrežia. Talianske mestečko spustilo predaj neuveriteľne lacných nehnuteľností

Viktória Revajová12.06.2024., 13:00h

V ponuke majú aj trojizbové domy, ktoré môžu byť tvoje len za 3 eurá. Podmienkou predaja je ich rekonštrukcia.

Lajkuj Brainee.sk na

Zatiaľ čo ceny nehnuteľností na Slovensku neustále rastú, sicílske mestečko Sambuca odpredáva opustené domy len za tri eurá. Mesto chce prilákať nových obyvateľov, ktorí zainvestujú do ich rekonštrukcie, informuje portál CNN.

image

FOTO Splnil si detský sen. Tomáš kúpil maringotku len za 2-tisíc eur a prerobil ju na svoje vysnívané sídlo

Ponúkajú 12 domov

Ide v poradí o tretí hromadný predaj domov za symbolické peniaze. Po tom, čo v rokoch 2019 a 2021 Sambuca zaznamenala úspech, sa mesto rozhodlo predať ďalších 12 domov. Kým v minulosti ich predávalo za symbolické euro, tentoraz cena nehnuteľností stúpla na tri eurá, no aj tak ide o bezkonkurenčnú cenu.

V ponuke majú jedno až trojizbové domy s rozlohou 50 až 80 metrov štvorcových, ktoré sa rozkladajú na jednom až troch podlažiach. Mnohé z nich majú balkóny z tepaného železa s výhľadom na historické uličky a panoramatické terasy, ako aj pôvodné nazeleno natreté drevené dvere so zdobenými oblúkmi a oknami.

Aké podmienky treba spĺňať

Konečná cena nehnuteľností sa môže vyšplhať na vyššie sumy, keďže predaj domov bude prebiehať ako dražba. Niektoré z domov sú v lepšom stave, väčšina však potrebuje rozsiahlu rekonštrukciu. Tá je aj podmienkou predaja. Jej cena sa môže pohybovať od sumy 30-tisíc eur v závislosti od stavu nehnuteľnosti.

Sambuca sa nachádza vo vinohradníckej oblasti na ostrove Sicília, do ktorej neprúdia davy turistov, no od pobrežia ju delí len pol hodina cesty autom.

image

Domáce kino a basketbalové ihrisko: Ikonický dom zo Sám doma je zmenený na nepoznanie. Teraz si ho môžeš kúpiť aj ty

Lacný predaj pomohol oživiť mesto

Primátor mesta Giuseppe Cacioppo hovorí, že predaj lacných domov pomohol oživiť miestnu ekonomiku. Doposiaľ sa mestu podarilo predať 250 domov. „Naše mesto je teraz definitívne na mape,“ hovorí primátor s tým, že v budúcnosti plánujú ďalšie aukcie.

Mesto ešte neohlásilo dátum začiatku aukcie. Podrobnejšie informácie a prihlášku nájdeš na oficiálnej webovej stránke radnice.

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/biznis/zaujimavosti, menuAlias = zaujimavosti, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
21. júl 2024 22:24