Čarodejnícky svet opustil ďalší známy herec.Twitter/ Potterhead/
StoryEditor

Zomrel ikonický hlas triediaceho klobúka z Harryho Pottera. Pozri si zoznam všetkých hercov, s ktorými sme sa už rozlúčili

Michal Čiernik09.11.2022., 18:00h

Leslie Philips ako hlas triediaceho klobúka zomrel 7. novembra a pripojil sa tak k ďalším 23 nezabudnuteľným hercom z Harrryho Pottera, ktorí už nie sú medzi nami. Všetkých si môžeš pripomenúť v našej galérii.

Lajkuj Brainee.sk na

Čarodejnícky svet sa poriadne nestihol spamätať zo smrti Robbieho Coltrana, ktorý stvárnil legendárneho Rubeusa Hagrida, a dnes musí čeliť ďalšej tragédii. 7. novembra nás navždy opustil legendárny hlas triediaceho klobúka v podaní Leslieho Philipsa. Pridal sa tak ku ďalším 23 hercom zo sveta Harryho Pottera, ktorí už nie sú medzi nami.

Okrem hlasu triediaceho klobúka vo filmoch o mladom čarodejníkovi bol známy aj z účinkovania vo filme Carry On. Phillips zomrel „pokojne v spánku“ vo veku 98 rokov, potvrdil vo vyhlásení jeho agent Jonathan Lloyd. „Stratila som úžasného manžela a verejnosť stratila skutočne veľkého šoumena. Bol to jednoducho národný poklad,“ povedala Phillipsova manželka Zara. „Ľudia ho milovali všade kam prišiel.“

image

Nebudem tu, ale Hagrid áno, povedal Robbie Coltrane pred smrťou. Takto na neho spomínajú herci z Harryho Pottera

Filmy zo sveta Harryho Pottera oslávili minulý rok 20. výročie. Žiaľ, podobný počet hercov nemohol toto jubileum spolu s fanúšikmi osláviť. Pravý fanúšik čarodejníckeho sveta nikdy nezabudne na legendárneho Alana Rickmana ako Severusa Snapa, Richarda Griffithsa ako strýka Vernona či ikonického Richarda Harrisa, ktorý si zahral Albusa Dumbledora v prvých dvoch filmoch. Vo filmovom spracovaní J.K.Rowling sa však podieľali aj iní herci, ktorý už nie sú medzi nami. Pripomeň si ich všetkých v našej galérii.

 

 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/zabava/filmy, menuAlias = filmy, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
03. jún 2023 02:49