
💡 Zhrnutie pre tých, ktorí rýchlo scrollujú:
- Vo štvrtok očakávame až +39 °C, lokálne môže byť ešte teplejšie.
- Maďarsko môže prekročiť hranicu 40 °C.
- Večer dorazia búrky – nebezpečné, ale aspoň trochu osviežujúce.
- Piatok sa ochladí, no extrémne sucho stále nekončí.
Ak máš pocit, že sa ti dnes topí aj mozog, nie si sám. Slovensko totiž čaká najhorúcejší deň roka. Portál iMeteo upozorňuje, že vo štvrtok môžu teploty dosiahnuť až +39 stupňov Celzia, čo by bol nový rekord tohto roka.
„Teplotné maximá by sa mali vo štvrtok vyšplhať na +39 °C, pričom nie je vylúčené, že lokálne nebude ešte teplejšie,“ píše web. A keď si budeš myslieť, že už horšie nemôže byť, v Maďarsku sa môže ortuť teplomerov dotknúť až +40 stupňov.
Búrky, ktoré nás nespasia
Aj keď to bude vo štvrtok vyzerať ako koniec sveta, večer konečne dorazí úľava - a spolu s ňou aj búrky. Nie však len také obyčajné. Podľa iMeteo môže ísť o poriadne výbušné búrky, ktoré „môžu byť opäť veľmi nebezpečné“. Prídu zo západu a prinesú 15 milimetrov zrážok, lokálne aj viac.
Ochladiť by sa tak mohlo už v piatok. Ale pozor, nečakaj zázraky. „Zrážky však nebudú plošné a extrémne sucho ani tentoraz nezažehnajú,“ varuje portál.
Štvrtok bude doslova horúci kandidát na teplotný rekord. A aj keď to večer schladia búrky, suchu sa (zatiaľ) ujsť nepodarí. Tak si nastav notifikácie na blesky, vypi liter vody a pre istotu si daj vlažnú sprchu ešte predtým, než sa začne blýskať.