Dominik Feri.Tasr/jaroslav Novák/
StoryEditor

Bývalého českého poslanca Dominika Feriho obžalovali zo znásilnenia, o ďalšie sa mal pokúsiť

TASR13.12.2022., 16:00h

Bývalého českého poslanca za stranu TOP09 Dominika Feriho obžalovali z dvoch znásilnení a jedného pokusu o znásilnenie. Informáciu webu Seznam Zprávy v utorok potvrdil hovorca pražského Štátneho zastupiteľstva Aleš Cimbala.

Lajkuj Brainee.sk na

"Štátna zástupkyňa Obvodného štátneho zastupiteľstva pre Prahu 3 podala na Obvodný súd pre Prahu 3 včera obžalobu na jednu fyzickú osobu," povedal k prípadu Cimbala. "Obvinenej osobe je obžalobou kladené za vinu konanie popísané pod tromi skutkami a kvalifikované ako dva dokonané trestné činy znásilnenia a jeden pokus o trestný čin znásilnenia," spresnil hovorca.

Bývalému poslancovi podľa servera hrozí desaťročné väzenie, pretože v jednom prípade je stíhaný za znásilnenie mladistvej - išlo o 17-ročné dievča.

image

Hovorili mi, že skôr budem mŕtvy, než zložím sľub, hovorí starosta spišskej obce Žehra, ktorý sa musel skrývať v lese

"Vítam, že po takmer dvojročnom čakaní budem môcť súdu predložiť dôkazy dokladajúce moju nevinu," uviedol exposlanec Feri. Prebiehajúce konanie doteraz nemohol verejne komentovať, média preto publikovali podľa neho len jednostranné vyjadrenia. dodal Feri.

Polícia ho začala vyšetrovať vlani, keď Deník N a server A2arm publikovali svedectvá viacerých žien a dievčat, ktoré mal bývalý politik znásilniť alebo sa o to pokúsiť.

Feri sa za svoje správanie ospravedlnil, rezignoval na poslanecký mandát a zriekol sa účasti vo voľbách do Poslaneckej snemovne v roku 2020. Odmieta však, že by sa dopustil sexuálneho násilia.

 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
23. júl 2024 17:19