Je synom multimilionárskej nigérijskej internetovej celebrity.Instagram.com/mompha.junior/
StoryEditor

Na šieste narodeniny dostal svoju vlastnú vilu. Najmladší miliardár na svete pochádza z Nigérie

Michal Čiernik02.08.2022., 17:00h

V šiestich rokoch by si si mal naplno užívať bezstarostné detstvo a tvoj najväčší problém by mal byť, ako zatajíš pred mamou ďalšiu rozbitú hračku. Muhammed Awal Mustapha z Nigérie má však úplne iné problémy. Je totiž najmladším miliardárom na svete.

Lajkuj Brainee.sk na

Syn multimilionárskej nigérijskej internetovej celebrity Ismailieho Mustaphu pózoval pred svojím obrovským autoparkom z luxusných áut a lietal osobným lietadlom ešte skôr, ako začal chodiť do školy. Na svojom Instagrame sa mladý miliardár rád chváli značkovým oblečením a luxusnými autami.

 

 

Keď ti však milujúci otec kúpi tvoje prvé vlastné sídlo na tvoje šieste narodeniny, nemáš veľmi na výber. „Vlastniť vlastný dom je jeden z najlepších pocitov vôbec. Nedá sa to opísať slovami, nedá sa to vyčísliť peniazmi.  Vlastníctvo domu je pocit, kvôli ktorému sa oplatí čeliť každodennej záťaži. Gratulujem môjmu synovi k jeho novému domovu. Tvoj narodeninový darček od ocka,” napísal Ismailie Mustapha na sociálne siete ako blahoželanie svojmu šesť ročnému synovi.

Otec najmladšieho miliardára je známy aj na sociálnych sieťach. Na svojom Instagrame má pod prezývkou Mompha 1,2 milióna sledovateľov.

Podľa denníka The Sun mal Mompha svoj obrovský majetok zarobiť na nákupe a následnom predaji rôznych finančných mien v Lagose. Titul „najmladší miliardár“ sa však zdá byť zvláštny. Vzhľadom na to, že čisté imanie generálne riaditeľa spoločnosti Mompha Bureau De Change Limited sa odhaduje na niečo viac ako 12 miliónov libier. Po prepočte na Nigérijskú nairu je však majetok Momphu vyše šesť miliárd.

image

Dostali do vienka milióny. Ako teraz vyzerajú deti Billa Gatesa či Elona Muska?

Lagos Today uvádza, že začiatkom tohto roka čelil Ismailie Mustapha obvineniam z trestného činu prania peňazí v hodnote viac ako 10 miliónov libier. Súd si v januári vypočul tvrdenia nigérijskej protikorupčnej agentúry, že svoje bohatstvo ukryl v hnuteľnom majetku, vrátane zbierky luxusných hodiniek. Potom, čo bol vzatý do väzby, aby čakal na súdny proces, bol prepustený na kauciu vo výške 350-tisíc libier, čo predstavuje približne 420-tisíc eur. 

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
23. júl 2024 13:29