Česko chce očkovať treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu (ilu)TASR
StoryEditor

Pripravujú sa na tretiu dávku. Očkovanie proti koronavírusu začne už v septembri

TASR29.08.2021., 14:06h
Na očkovanie budú môcť ísť tí, ktorým od ukončenej vakcinácie uplynulo osem mesiacov. Zatiaľ pôjde o primárne ohrozené skupiny obyvateľstva.
Lajkuj Brainee.sk na

V Česku sa treťou dávkou proti covidu začne očkovať v polovici septembra. V nedeľu to uviedol český minister zdravotníctva Adam Vojtěch v relácii stanice CNN Prima News. 

Prví pacienti už tretiu dávku v tomto týždni dostali. Vláda ale doteraz žiadny plán na preočkovanie nezverejnila. V pondelok o tom bude rokovať Rada vlády pre zdravotné riziká. Vojtěch bude na nej odporúčať očkovanie treťou dávkou vakcíny pre rizikové skupiny ľudí nad 65 rokov, zdravotníkov, sociálnych pracovníkov a chronických pacientov.

Treťou dávkou by mohli začať očkovať v polovici septembra (ilu) Treťou dávkou by mohli začať očkovať v polovici septembra (ilu) TASR

Podmienkou je tiež to, že od druhej alebo prvej dávky v prípade jednorazovej vakcíny uplynulo osem mesiacov. „Bude sa preočkovávať vakcínami Pfizer alebo Moderna a systém bude stáť na dvoch pilieroch, čo sú praktickí lekári a očkovacie centrá pri nemocniciach,“ dodal Vojtěch s tým, že začať by sa malo v polovici septembra.

Očkovanie bude naďalej hradené štátom. Primárne by mali mať organizáciu tretích dávok očkovania na starosti praktickí lekári. Podľa českého ministerstva zdravotníctva sa v ČR doteraz nechalo zaočkovať aspoň prvou dávkou vakcína vyše 5,7 milióna obyvateľov krajiny, plne očkovaných je takmer 5,5 milióna Čechov.

Bude sa preočkovávať vakcínami Pfizer alebo Moderna a systém bude stáť na dvoch pilieroch, čo sú praktickí lekári a očkovacie centrá pri nemocniciach (ilu) Bude sa preočkovávať vakcínami Pfizer alebo Moderna a systém bude stáť na dvoch pilieroch, čo sú praktickí lekári a očkovacie centrá pri nemocniciach (ilu) TASR

menuLevel = 4, menuRoute = notsorry/news/spolocnost/svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
04. október 2023 05:25